dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražské krimi

Unikát na Smíchově: Armén převedl auto, které dokáže kličkovat pražskými uličkami samo

Smíchovští policisté si v úterý 2. srpna krátce před půl druhou ráno na křižovatce ulic Vltavská a Svornosti povšimli auta značky Land Rover. V prvopočátku jejich pozornost zaujalo zahvízdání pneumatik, když se řidič tohoto vozidla snažil na poslední chvíli dobrzdit na červenou.

Když uviděl hlídku, snažil se z místa co nejrychleji zmizet. Policisté se proto za tímto „pirátem“ vydali a rozhodli se ho zastavit a zkontrolovat. Na jejich opakované výzvy k zastavení nijak nereagoval, naopak sešlápl plyn a začal ujíždět.

V ulici Jindřicha Plachty si pak řidič dálkově otevřel vrata garáže bytového domu, ve které se snažil policistům zmizet z dohledu. Ti ho ale nadále pronásledovali. Když poté řidič zastavil, rychle si přesednul na zadní sedadlo za spolujezdce a z tohoto místa se snažil odejít.

„Vzhledem k tomu, že muž na výzvy nadále nereagoval, museli proti němu policisté použít donucovací prostředky. I přesto, že byl po celou dobu ve vozidle sám, tvrdil, že vozidlo vůbec neřídil,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Policisté následně u osmadvacetiletého muže z Arménie provedli orientační dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem bezmála jedno promile alkoholu v dechu. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve řidič odmítl.

Vzhledem k těmto skutečnostem mu policisté na místě zadrželi řidičský průkaz. Krom toho, že muž řídil po vlivem alkoholu a nezastavil na opakované výzvy, mělo navíc vozidlo výrazně prasklé čelní sklo.

„Všechny tři delikty byly zadokumentovány a oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. Ve správním řízení mu v případě uznání viny hrozí pokuta ve výši padesáti tisíc korun a zákaz řízení,“ dodala Martínková.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru