dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražská politika

Unie českých spisovatelů ocenila Koháka, Žantovského, Fontanu a Kukala

V Praze byla v sobotu předána ocenění Unie českých spisovatelů. Oceněni byli filozof a publicista Erazim Kohák za celoživotní dílo, novinář Petr Žantovský za občanskou statečnost, Ivan Fontana (vlastním jménem Mojmír Soukup) za knížku aforismů a Petr Kukal za verše.

„Petr Žantovský nepluje v místních vodách středního proudu, nezařadil se do houfu průměrných a pochlebovatelů kohokoli a vykukuje z davu – asi i díky vysokému vzrůstu. Proto si ocenění Unie českých spisovatelů, která též nepluje na vlně průměrnosti a servility, plně zaslouží,“ uvedla v laudáciu novinářka Monika Hoření.

Žantovský řekl, že je rád, že v jedné místnosti se sešli Kohák i on. Každý jiného světonázoru. „Jsem rád, že Unie českých spisovatelů si uvědomila, o co šlo lidem v roce 1989. Pokud někdo tento smysl stírá, jsou to mainstreamová média,“ dodal.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru