dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Đồ uống có cồn? Cấm! Prodej alkoholu mládeži stoupá, vietnamští prodejci dostávají upozornění
A osmnáct vám už slečno bylo? Ilustrační foto: freeimages

Đồ uống có cồn? Cấm! Prodej alkoholu mládeži stoupá, vietnamští prodejci dostávají upozornění

K preventivnímu projektu, jehož cílem je předcházet konzumaci alkoholu a kouření tabáku u mladistvých, přistoupila radnice Prahy 14. Zaměřila se na večerky provozované převážně Vietnamci.

„Smyslem projektu je preventivně působit na prodejce – a potažmo i na zákazníky – s cílem omezit prodej návykových látek dětem a mládeži z Černého Mostu, Kyjí a Hloubětína,“ uvedla Veronika Berná z Oddělení strategického plánování a komunikace Prahy 14.

Strážníci minulý týden obcházeli večerky a prodejcům rozdávali nejen informační letáky v českém a vietnamském jazyce, ale také cedule určené zákazníkům. Neznalost právních norem může vést k porušování zákona, který zakazuje prodej alkoholu, tabákových výrobků a tabákových pomůcek osobám mladším 18 let, navíc z něj vyplývá povinnost informovat o tomto nařízení kupujícího.

„Praha 14 vnímá jako důležité minimalizovat přístup dětí a mládeže k alkoholickým a tabákovým výrobkům, proto jsme se rozhodli tento projekt ve spolupráci s městskou policií uskutečnit,“ říká radní Irena Kolmanová, v jejíž gesci je mimo jiné i bezpečnost.


Další články
Nahoru