dnes
Úterý - skorojasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Úmysl, nebo závada? Už dvěma pražským sanitkám se uvolnila za jízdy kola
Ilustrační foto: archiv

Úmysl, nebo závada? Už dvěma pražským sanitkám se uvolnila za jízdy kola

Za poslední dva týdny se uvolnila kola dvěma pražským sanitkám, při středeční nehodě zasáhla uvolněná zdvojená zadní pneumatika jiné auto. Zdravotnická záchranná služba (ZZS) chystá trestní oznámení. Zatím podle mluvčího záchranářů Dominika Horna není jasné, jestli šlo o technickou závadu, nebo o úmysl.

„Přijali jsme opatření, aby se to nemohlo opakovat," řekl ČTK. Podle něj zdravotnická služba sbírá podklady pro podání oznámení kvůli podezření ze spáchání trestného činu. Čeká se také na policejní vyšetřování středeční dopravní nehody v ulici V Holešovičkách.

Převážená pacientka se kvůli nehodě dostala do nemocnice o 12 minut později. „Nedošlo k ohrožení pouze převážené pacientky, ocitl se v něm rovněž řidič sanitky, záchranář i lékař. V ohrožení se vlivem uvolněných kol ocitlo také několik dalších osob z osobních automobilů, do kterých uvolněné pneumatiky narazily," uvádí ZZS na facebooku.

Podle loňské statistické ročenky má záchranná služba k dispozici 55 vozidel rychlé záchranné služby a 12 osobních aut, kterými k zásahům přijíždějí lékaři. Mimo nich používají záchranáři také velkokapacitní kamion Golem, transportní vozidlo pro zásahy v těžkém terénu nebo sanitku XXL pro přepravu pacientů na vozíku, lůžku s přístroji nebo s velkou nadváhou. Dalších deset chce letos zakoupit.

Pražští záchranáři loni ošetřili více než 115 000 pacientů. Ošetřených každoročně přibývá, tentokrát jich bylo meziročně o 4,6 procenta více. Ročně hospodaří zhruba se 400 miliony korun, z nichž 60 procent dostává jako příspěvek od hlavního města, zbytek jí proplácejí zdravotní pojišťovny.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru