dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Úmysl, nebo závada? Už dvěma pražským sanitkám se uvolnila za jízdy kola
Ilustrační foto: archiv

Úmysl, nebo závada? Už dvěma pražským sanitkám se uvolnila za jízdy kola

Za poslední dva týdny se uvolnila kola dvěma pražským sanitkám, při středeční nehodě zasáhla uvolněná zdvojená zadní pneumatika jiné auto. Zdravotnická záchranná služba (ZZS) chystá trestní oznámení. Zatím podle mluvčího záchranářů Dominika Horna není jasné, jestli šlo o technickou závadu, nebo o úmysl.

„Přijali jsme opatření, aby se to nemohlo opakovat," řekl ČTK. Podle něj zdravotnická služba sbírá podklady pro podání oznámení kvůli podezření ze spáchání trestného činu. Čeká se také na policejní vyšetřování středeční dopravní nehody v ulici V Holešovičkách.

Převážená pacientka se kvůli nehodě dostala do nemocnice o 12 minut později. „Nedošlo k ohrožení pouze převážené pacientky, ocitl se v něm rovněž řidič sanitky, záchranář i lékař. V ohrožení se vlivem uvolněných kol ocitlo také několik dalších osob z osobních automobilů, do kterých uvolněné pneumatiky narazily," uvádí ZZS na facebooku.

Podle loňské statistické ročenky má záchranná služba k dispozici 55 vozidel rychlé záchranné služby a 12 osobních aut, kterými k zásahům přijíždějí lékaři. Mimo nich používají záchranáři také velkokapacitní kamion Golem, transportní vozidlo pro zásahy v těžkém terénu nebo sanitku XXL pro přepravu pacientů na vozíku, lůžku s přístroji nebo s velkou nadváhou. Dalších deset chce letos zakoupit.

Pražští záchranáři loni ošetřili více než 115 000 pacientů. Ošetřených každoročně přibývá, tentokrát jich bylo meziročně o 4,6 procenta více. Ročně hospodaří zhruba se 400 miliony korun, z nichž 60 procent dostává jako příspěvek od hlavního města, zbytek jí proplácejí zdravotní pojišťovny.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Dnes v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru