dnes
Úterý - jasno
30°C
zítra
Středa - skorojasno
30°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
32°C
Úmrtí ženy po uštknutí mambou: Nejde o podezření z trestného činu, policisté případ odložili
Mamba zelená. Foto: Policie ČR

Úmrtí ženy po uštknutí mambou: Nejde o podezření z trestného činu, policisté případ odložili

Loni na začátku října vyděsila obyvatele Hlubočep zpráva, že jejich sousedku uštknul exotický had. Žena byla převezena nemocnice, kde dostala antisérum. Byla uvedena do umělého spánku a po necelých dvou týdnech zemřela.

Samotného hada se podařilo najít až po třech dnech na stromě v zahrádkářské kolonie. Nyní policisté celou věc odložili, protože se podle nich nejedná o podezření z trestného činu.

Původně se lékaři domnívali, že žena zemřela na jiné zdravotní komplikace, kterými údajně trpěla. Z výsledků soudní pitvy však vyplynulo, že třicetiletá žena nezemřela vlivem cizího zavinění. Znalci z oboru soudního lékařství určili, že příčinou smrti bylo působení neurotoxinu hadího jedu.

Mladá žena chovala mambu zelenou pravděpodobně bez povolení, které je u tohoto plazu podmínkou k chovu.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Další články
Nahoru