Dnes Čtvrtek - polojasno 14°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 20. 6. 2024
Svátek má Květa
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Umělecký projekt Ozvěny oživí park Zahrádky
Venkovní část realizace revitalizuje kostky a kvádry. Foto: FB Praha 9

Umělecký projekt Ozvěny oživí park Zahrádky

V loňském roce místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková a místostarosta Adam Vážanský oslovili umělce z iniciativy Praho! project, aby pomohli svými uměleckými intervencemi oživit kostky v parku Zahrádky.

Iniciativa už od roku 2021 realizuje umělecké intervence ve veřejném prostoru, a to včetně umisťování poezie s QR kódy do pražských ulic. „Právě díky QR kódům, odkazujícím na nejrůznější otázky, se projektu do dnešního dne podařilo nasbírat desetitisíce výpovědí,“ informuje radnice Prahy 9.

Tyto výpovědi, sesbírané od obyvatel města, se následně zpracovávají v dalších instalacích a usilují tak o vytvoření bezpečného prostoru pro sdílení niterných myšlenek a autentických pocitů − skrze umění a upřímná slova navrací městu jeho lidskost. Snaží se o propojování společnosti a poukázat na skutečnost, že si v tomto na první pohled odcizeném světě můžeme být daleko blíž, než se na první pohled může zdát.

V rámci spolupráce s Prahou 9 vytvořil PRAHO! project nový umělecký koncept s názvem Ozvěny, který bude zasazen do prostor parku Zahrádky.

Cílem této instalace je klást otázky místním obyvatelům a zároveň je hravou formou zapojit a dát možnost být tak součástí nejen této intervence do veřejného prostoru, ale také komunity jako takové.

Venkovní část realizace revitalizuje kostky a kvádry, které jsou již v parku umístěny a které poskytují posezení kolemjdoucím. Tyto architektonické prvky poslouží k umístění vybraných výpovědí obyvatel a zajímavých faktů, přičemž nedílnou součástí konceptu bude také online obsah, který se zaměří na historii místa a propojení obyvatel.

Slavnostní otevření realizace se plánuje 1. září.Autor: Cen

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

Dnes v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Databáze ukáže, který praktik očkuje proti černému kašli

8. června 2024 v 07:53

Zájemci o očkování proti černému kašli už nebudou hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici totiž ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví...

Reuse den na Smíchově

7. června 2024 v 08:57

Před kostelem sv. Václava se koná Reuse den od 11 do 17 hodin.

Pádluj pomáhat se spolkem ALSA a Take up

4. června 2024 v 10:25

Už pošesté proběhne v pražském Podolí výjimečná akce spojující sport, zábavu a dobrou věc. Spolek ALSA, který se dlouhodobě věnuje pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS) a jejich rodinám, pořádá v sobotu 15. června Prague City Swim: Plav a pádluj...

Další články
Nahoru