dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Umělecké panenky z celého světa se představí v Praze. Svou expozici bude mít i Teddy Bear
Moderní kloubová panenka vytvořená japonskou umělkyní Kyo Otake. Foto: archiv

Umělecké panenky z celého světa se představí v Praze. Svou expozici bude mít i Teddy Bear

Již za dva týdny se v Praze na Malé Straně otevřou brány II. mezinárodní výstavy Doll Prague a unikátních uměleckých textilií – Textile Prague. Michnův palác a Tyršův dům přivítají obdivovatele sběratelských a uměleckých panenek v pátek 29. listopadu v poledne a v neděli 1. prosince večer výstava skončí. Za jediný víkend tak můžete spatřit unikátní originály a skvosty umělců z Japonska, Ruska, Itálie, USA, Belgie a mnoha dalších zemí.

Kromě svých originálů určených k prodeji přivezou umělci i soutěžní kousky, které vyhodnotí odborná mezinárodní komise. Soutěž je organizována Českým panenkovým klubem v rámci výstavy Doll Prague 2013.

Exponáty soutěžících budou vystaveny ve společné expozici. Tématem soutěže byl Petr Iljič Čajkovskij – svět hudby a tance. Organizátoři tuší velký souboj – v současné době je přihlášeno do soutěže 80 různých ztvárnění variace na Čajkovského. Nejvíce soutěžních příspěvků má Česká republika se 40 exponáty, dále Rusko s 20 exponáty či Japonsko s devíti exponáty.

panenky-vystava-nahled Na výstavě budou k vidění i jiné panenky, ne jen soutěžní. Do Prahy zavítají umělci jak ze dvou panenkových velmocí (USA a Rusko), tak i z celého světa a představí špičku své tvorby. Svoji účast již potvrdili známí světoví umělci i čeští loutkáři a panenkoví umělci.

Teddy Bears a Textile Prague

„Celou akci ozvláštníme prodejní výstavou populárních a originálních medvídků – Teddy Bears. Druhou částí tohoto projektu v Michnově paláci bude výstava uměleckých textilií – Textile Prague. Zde návštěvníkům nabídneme expozici unikátních děl Iny Statescu z Francie, Jacqueline Heinz z Německa, skupiny umělců Art quilt Petrohrad z Ruska nebo Willy van de Beek – Oldenhof z Holandska. Samozřejmě nebudou chybět ani díla českých autorů,“ dodává jedna z organizátorek výstavy Bohdana Klátilová.

Na výstavě budou v prodeji umělecká díla, ale i to, co k umělecké tvorbě patří; tedy šicí stroje, látky, nitě, korálky a další pomůcky.

Určitě se zde najde také něco pro malé návštěvníky. Přímo v prostorách výstavy budou po celou dobu výstavy probíhat krátké wokshopy, jako například šití medvídků. V jednom ze salonků bude možno shlédnout, ale i zakoupit zajímavé šperky, kabelky a jiné autorské doplňky přímo od výtvarníků.

Výstava Doll Prague se koná 29. listopadu – 1. prosince 2013 v Michnově paláci – Tyršově domě (Újezd 450). Jednodenní vstupenka na výstavu stojí 150 korun, studenti a důchodci zaplatí 80 korun. Děti do deseti let mají vstup zdarma. Třídenní vstupenka přijde na 300 korun


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru