Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský život

Umělci poděkovali personálu Fakultní nemocnice Bulovka

Ve čtvrtek 12. srpna proběhlo symbolické poděkování umělců z řad malířů, grafiků, litografů a ilustrátorů pracovníkům Fakultní nemocnice Bulovka (FNB) za jejich náročnou práci v období koronavirové pandemie.   

Do akce s pracovním názvem „Umělci proti covidu“ se zapojilo devatenáct výtvarníků, kteří vytvořili celkem 53 obrazů. Umělecká díla zájemcům společně předali spoluorganizátor akce MUDr. Martin Molitor, přednosta Kliniky plastické chirurgie FNB a moderátor Marek Eben.

Myšlenka uspořádat děkovnou akci byla dílem náhody. Přednosta Kliniky plastické chirurgie FNB Martin Molitor během pandemie navázal osobní vztahy s řadou tvůrců, když sháněl umělecké dílo pro svou manželku. Uvědomil si, že pandemií zasaženou skupinou byli nejen lékaři, ale i umělci. Ze dne na den přestali tvořit a mnozí z nich pracovali jako dobrovolníci v nemocnicích nebo v odběrových a očkovacích centrech. „Když jsem dostal od paní malířky Daniely Benešové spontánní nabídku, že by ráda věnovala zdravotníkům jako poděkování pár svých obrazů, napadla mne myšlenka oslovit další umělce, kteří by měli o podobnou akci zájem,“ říká Martin Molitor. „Nakonec se mi podařilo shromáždit 53 obrazů v celkové hodnotě zhruba 300 000 korun,“ dodává.


Autor: TZ, red

Farmářské tržiště se vrací na Rašínovo nábřeží

Včera ve 14:55

V sobotu 4. února zde najdete malé výrobce, farmy a biofarmy, lokální a sezonní zeleninu, s ovoce, byliny, pečivo, maso, uzeniny, mléčné výrobky a domácí vajíčka.

První den na farmářském tržišti Kubáň

29. ledna 2023 ve 20:05

Farmářské tržiště Kubáň v sobotu 4. února zahájí sezonu sousedským opékáním špekáčků na otevřeném ohni v ocelovém koši aneb „Wurst kunst“.

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze otevře dveře

29. ledna 2023 v 11:11 | Aktualizováno 30. ledna 2023, 12:25

Vyšší odborná škola publicistiky v Praze pořádá 7. a 22. února Dny otevřených dveří. Všechny zájemce o denní i kombinované studium uvítají pracovníci školy ve Spálené ulici 14 v učebně číslo 311.       

Pololetní prázdniny v Praze 6

27. ledna 2023 v 17:46

Dům Dětí a Mládeže v Praze 6 otevře dveře pro školní děti v době pololetních prázdnin a nabídne různé druhy činnost, jako hry v klubu, turnaj v šipkách, rytmohraní, divadlo, zookoutek, výtvarné dílny, netradiční sporty, 3D tisk, počítačová herna a mnoho dalšího.

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Policisté uspořádali sbírku pro děti

26. ledna 2023 v 09:36

Příslušníci Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy již šestnáctým rokem uspořádali sbírku pro dětské oddělení.

Natáčejte a hlaste se. Začíná Antifetfest 2023

24. ledna 2023 v 17:17

Antifetfest aneb Jde to i jinak! 2023 je soutěžní festival amatérských filmů s tematikou rizikového chování, určený dětem a mládeži ze školských zařízení a nízkoprahových klubů pro děti a mládež.

Den otevřených dveří na Fakultě stavební ČVUT

24. ledna 2023 ve 13:30

Den otevřených dveří, který se koná na Fakultě stavební ČVUT v Praze v sobotu 28. ledna, nabídne uchazečům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. 

Komici z Vtípečků se zelím rozesmějí Bar B52

24. ledna 2023 v 09:05

Mladé a neokoukané tváře české stand up komedie zavítají do pražského Baru B52. Diváky rozesmějí nevšedními pohledy na život, absurdními úvahami a neočekávanými pointami. Představení se koná v neděli 29. ledna od 19 hodin.

Další články
Nahoru