dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Ulice Atletická se dočká celkové rekonstrukce
Východní část ulice Atletická ústí u bývalého spartakiádního stadionu na Strahově. Foto: Elis J / Wikimedia Commons

Ulice Atletická se dočká celkové rekonstrukce

V pondělí 7. dubna 2014 zahajuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy další ze svých významných stavebních akcí. Jedná se o rekonstrukci ulice Atletická. Úsek stavby je vymezen ulicemi Vaníčkova – Spiritka a celková rekonstrukce je rozdělena do tří částí.

Termíny rekonstrukce jednotlivých úseků:

  1. úsek Vaníčkova – Běžecká – od 7.4.2014 do 30. 5.2014
  2. úsek Běžecká – Skokanská – od 2.6.2014 do 31.7.2014
  3. úsek Skokanská- Spiritka – předpoklad 07/2014 –09/2014

První část je v úseku Vaníčkova – Běžecká
Zde je v plánu stávající povrch vozovky odfrézovat v tloušťce pět centimetrů, po odfrézování bude posouzen stav ponechaných vrstev a provedena oprava trhlin. V této části je nutné provést ve spodním úseku komunikace zesílení o čtyři centimetry, aby stávající kamenné obrubníky byly směrově a výškově vyrovnány, případně vyměněny. Stávající krajníky a betonové obruby budou vybourány a nahrazeny jiným typem obrub do betonového lože s boční opěrou. Na rekonstruovaných přechodech pro chodce, vjezdech a autobusové zastávce bude nově provedena úprava, která se bude skládat z hmatových signálních a naváděcích pásů z reliéfní zámkové dlažby červené barvy.

Druhá část je v úseku Běžecká – Skokanská
Stávající povrch vozovky bude také odfrézován v tloušťce pět centimetrů, po odfrézování se posoudí stav ponechaných vrstev a provede se oprava trhlin. V místě podélných trhlin a propadu vozovky dojde k sanaci konstrukčních vrstev v šířce cca 2,5 metru. Stávající konstrukční vrstvy budou odtěženy a na zemní pláni budou provedeny zátěžové zkoušky, dále podle zjištěných výsledků zde budou provedeny lokální plomby ze štěrkodrti. Sanace budou provedeny i v místě křižovatky Atletická – Skokanská po odfrézování obrusné vrstvy a místním šetření. Stávající betonové obrubníky budou zachovány, pokud dojde během prací k jejich poškození, budou vyměněny. Stávající příkop bude pročištěn a lokálně opraven. Mezi příkop a vozovku bude nově osazena obruba s převýšením 15 centimetrů.

Třetí část je v úseku Skokanská – Spiritka
V daném úseku dojde k odstranění konstrukčních vrstev a pokládce nové konstrukce vozovky. Stávající obrubníky budou zachovány, případně vyměněny a doplněny.

V této části chybí odvodnění komunikace. Dešťová voda je likvidována uličními vpustmi v ulici Spiritka, případně se vsakuje do konstrukčních vrstev vozovky. Z tohoto důvodu bude nově zřízena dešťová kanalizace, která zajistí alespoň částečný odvod dešťových vod. Nová kanalizace bude zaústěna do stávajícího kanalizačního řadu v ulici Atletická.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru