Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ukrajinští uprchlíci a školáci z Prahy 1 vyrazili společně na školu v přírodě
Škola v přírodě Janov nad Nisou. Foto: P1

Ukrajinští uprchlíci a školáci z Prahy 1 vyrazili společně na školu v přírodě

Na školu v přírodě v Janově nad Nisou se společně vypravili čeští a ukrajinští školáci z Prahy 1. V tiskové zprávě o tom informovala Petra Pekařová z tiskového oddělení první městské části.

V rekreačním objektu v Libereckém kraji pobývá od druhé poloviny minulého týdne třicítka ukrajinských a šestadvacet českých dětí ze Základních škol Jiřího Gutha-Jarkovského, Brána jazyků a nám. Curieových a z Malostranské ZŠ. 

V příštích dnech je pak doplní další školáci. Všechny děti bez rozdílu mají pobyt zdarma. Ukrajinské děti pocházejí například z Doněcké oblasti, Charkova anebo Kyjeva. Škola v přírodě Janov nad Nisou je novou příspěvkovou organizací Prahy 1. 

„Velmi děkuji ředitelům našich základních škol na čele s Jitkou Kendíkovou, kteří nejenže do svých tříd začleňují ukrajinské děti, ale vymysleli i tuto skvělou formu adaptace žáků z Ukrajiny na české prostředí i nové české kamarády. Využili k tomu volné termíny v naší janovské škole v přírodě, nacházející se opravdu v krásném prostředí,“ uvedla místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková (ODS), která se o víkendu školu v přírodě navštívila. 

Podle ní čekají na děti procházky i výlety do liberecké botanické a zoologické zahrady, iQLandie, na Ještěd, do sklárny v Harrachově anebo třeba k Mumlavským vodopádům. 

„Chválím také pedagogy, kteří se dětem věnují, i personál školy v přírodě, jenž školákům a jejich doprovodu vychází maximálně vstříc a snaží se jim plnit jejich přání, a to včetně vynikajícího ukrajinského boršče,“ dodala místostarostka Špačková.


Autor: Hla

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru