Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Ukrajinští uprchlíci a školáci z Prahy 1 vyrazili společně na školu v přírodě
Škola v přírodě Janov nad Nisou. Foto: P1

Ukrajinští uprchlíci a školáci z Prahy 1 vyrazili společně na školu v přírodě

Na školu v přírodě v Janově nad Nisou se společně vypravili čeští a ukrajinští školáci z Prahy 1. V tiskové zprávě o tom informovala Petra Pekařová z tiskového oddělení první městské části.

V rekreačním objektu v Libereckém kraji pobývá od druhé poloviny minulého týdne třicítka ukrajinských a šestadvacet českých dětí ze Základních škol Jiřího Gutha-Jarkovského, Brána jazyků a nám. Curieových a z Malostranské ZŠ. 

V příštích dnech je pak doplní další školáci. Všechny děti bez rozdílu mají pobyt zdarma. Ukrajinské děti pocházejí například z Doněcké oblasti, Charkova anebo Kyjeva. Škola v přírodě Janov nad Nisou je novou příspěvkovou organizací Prahy 1. 

„Velmi děkuji ředitelům našich základních škol na čele s Jitkou Kendíkovou, kteří nejenže do svých tříd začleňují ukrajinské děti, ale vymysleli i tuto skvělou formu adaptace žáků z Ukrajiny na české prostředí i nové české kamarády. Využili k tomu volné termíny v naší janovské škole v přírodě, nacházející se opravdu v krásném prostředí,“ uvedla místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková (ODS), která se o víkendu školu v přírodě navštívila. 

Podle ní čekají na děti procházky i výlety do liberecké botanické a zoologické zahrady, iQLandie, na Ještěd, do sklárny v Harrachově anebo třeba k Mumlavským vodopádům. 

„Chválím také pedagogy, kteří se dětem věnují, i personál školy v přírodě, jenž školákům a jejich doprovodu vychází maximálně vstříc a snaží se jim plnit jejich přání, a to včetně vynikajícího ukrajinského boršče,“ dodala místostarostka Špačková.


Autor: Hla

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

Dnes v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

Dnes v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Dnes v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru