Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ukrajinští uprchlíci a školáci z Prahy 1 vyrazili společně na školu v přírodě
Škola v přírodě Janov nad Nisou. Foto: P1

Ukrajinští uprchlíci a školáci z Prahy 1 vyrazili společně na školu v přírodě

Na školu v přírodě v Janově nad Nisou se společně vypravili čeští a ukrajinští školáci z Prahy 1. V tiskové zprávě o tom informovala Petra Pekařová z tiskového oddělení první městské části.

V rekreačním objektu v Libereckém kraji pobývá od druhé poloviny minulého týdne třicítka ukrajinských a šestadvacet českých dětí ze Základních škol Jiřího Gutha-Jarkovského, Brána jazyků a nám. Curieových a z Malostranské ZŠ. 

V příštích dnech je pak doplní další školáci. Všechny děti bez rozdílu mají pobyt zdarma. Ukrajinské děti pocházejí například z Doněcké oblasti, Charkova anebo Kyjeva. Škola v přírodě Janov nad Nisou je novou příspěvkovou organizací Prahy 1. 

„Velmi děkuji ředitelům našich základních škol na čele s Jitkou Kendíkovou, kteří nejenže do svých tříd začleňují ukrajinské děti, ale vymysleli i tuto skvělou formu adaptace žáků z Ukrajiny na české prostředí i nové české kamarády. Využili k tomu volné termíny v naší janovské škole v přírodě, nacházející se opravdu v krásném prostředí,“ uvedla místostarostka Prahy 1 pro školství Eva Špačková (ODS), která se o víkendu školu v přírodě navštívila. 

Podle ní čekají na děti procházky i výlety do liberecké botanické a zoologické zahrady, iQLandie, na Ještěd, do sklárny v Harrachově anebo třeba k Mumlavským vodopádům. 

„Chválím také pedagogy, kteří se dětem věnují, i personál školy v přírodě, jenž školákům a jejich doprovodu vychází maximálně vstříc a snaží se jim plnit jejich přání, a to včetně vynikajícího ukrajinského boršče,“ dodala místostarostka Špačková.


Autor: Hla

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Praha 6 podpořila program Trenéři ve škole dotací 1,16 milionu korun

20. září 2023 v 08:34

Zastupitelé Prahy 6 na svém jednání tento týden podpořili program Trenéři ve škole dotací 1,16 mil. korun. Program je založen na zapojení proškolených sportovních trenérů do hodin tělocviku na 1. stupni základních škol, kde v pravidelné rotaci spolupracují s učiteli na správném a pestrém pohybovém...

Další články
Nahoru