dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Ukrajinsky hovořící žena měla tři promile. Dítě jí vypadlo z okna

Včera ve čtvrt na dvanáct dopoledne přijala Policie České republiky oznámení o pádu dva a půl letého chlapce z přízemního okna ubytovny v ulici Na Obrátce.

Policisté dorazili na místo ve stejnou chvíli jako záchranáři. Ti naštěstí po prohlídce dítěte konstatovali, že to pádem neutrpělo jakékoliv zranění, nicméně i tak ho následně převezli k podrobnějšímu vyšetření do nemocnice. Policisté začali celou situaci prošetřovat, protože v blízkosti dítěte se nenacházela žádná zodpovědná osoba, ani matka nebo otec. Dítě bylo navíc velice spoře oděno, a zjevně hladové, podle svědků mělo být v takovém stavu již několik dní.

 Po přibližně tři čtvrtě hodině se policistům podařilo vypátrat v té samé ubytovně matku malého chlapce, jedenatřicetiletou ukrajinsky hovořící ženu. Jelikož ta jevila zjevné známky podnapilosti, podrobili jí policisté orientační dechové zkoušce. Její výsledek doslova překvapil všechny přítomné, neboť se na displeji přístroje zobrazila hodnota téměř tři promile alkoholu. 

Na základě těchto skutečností je žena podezřelá z trestného činu opuštění dítěte, nebo svěřené osoby. S ohledem na skutečnost, že se takového jednání dopustila vůči dítěti mladšímu tří let, hrozí jí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let. V tuto chvíli je žena umístěna v cele předběžného zadržení.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru