dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Advent v Praze

Ukrajinské děti bez otce navštíví Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

Patnáct ukrajinských dětí, které přišly v průběhu válečného konfliktu ve své zemi o otce, se v Praze seznámí s českými vánočními zvyky. V rámci humanitárního projektu NNO Ukrajinsko Evropské Perspektivy působící v ČR děti navštíví na Štědrý den také trhy na Staroměstském náměstí v Praze a ochutnají rybí polévku. V hlavním městě zůstanou díky přispění dárců do 30. prosince.

Projekt s názvem Vysněné Vánoce pro děti z Ukrajiny podporují ukrajinští emigranti v Evropě i další dárci už pět let. Do Prahy tentokrát přijedou děti ve věku od sedmi do deseti let. „Snažíme se takto dětem zpříjemnit Vánoce, aby alespoň na chvíli zapomněly, že jim zemřel otec ve válce nebo je nezvěstný. Budou tak mít jedinečnou příležitost prožít v Praze kouzelné Vánoce, odreagují se a zároveň se seznámí s českými zvyky,“ říká Galina Andrejciv, koordinátorka humanitárních projektů pro Ukrajinu v ČR.

Na Štědrý večer malí návštěvníci ochutnají také tradičního českého kapra s bramborovým salátem. Během své návštěvy děti navštíví Národní galerii v Praze i Zoologickou zahradu. Čeká je ještě návštěva Technického muzea.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru