dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Zpravodajství

Ukrajině vyjádřila podporu Praha 4. Pozvala na prázdniny děti z rodin zasažených válkou

Projekt „Prázdniny pro děti z Ukrajiny“ mezinárodní nevládní organizace Ukrajinsko Evropská Perspektiva má za cíl pomáhat dětem z rodin postižených válečným konfliktem na východě Ukrajiny. Zapojila se do něj i Prahy 4, starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ) proto pozval v rámci humanitární pomoci na 9 dní do Prahy děti ve věku 5 až 11 let, jejichž otcové zahynuli při obraně své vlasti. Děti přiletí do České republiky během dnešního dne.

Pro děti je například připravena zítřejší návštěva trojské zoo, dále ukázka loutek Divadla Spejbla a Hurvínka, procházka pohádkovou Prahou a řada dalších zážitků. Jeden večer je také připraveno opékání vuřtů s českými dětmi na zahradě mateřské školy.

Do Prahy přijíždí celkem 15 dětí a 7 dospělých osob jako doprovod, včetně 4 maminek. „Touto charitativní akcí chceme také vyjádřit naši podporu Ukrajině v obtížné situaci vzniklé v důsledku uměle vyvolaného konfliktu na východě země,“ uvedl zastupitel Prahy 4 a spoluorganizátor projektu Daniel Kunc (Trojkoalice/SZ). 

„Je v našem zájmu, aby se Ukrajincům podařilo nejen uhájit svobodu a nezávislost, ale také Ukrajinu modernizovat a více začlenit do evropských ekonomických a bezpečnostních struktur,“ dodal.


Další články
Nahoru