Dnes Pátek - zatazeno 15°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ukradli mi Tondu, byla přesvědčená majitelka vzácného kohouta. Mýlila se
Kohout Tonda už je zase se svými slepicemi. Foto: se souhlasem Policie ČR

Ukradli mi Tondu, byla přesvědčená majitelka vzácného kohouta. Mýlila se

Pražští policisté občas řeší i úsměvné případy. K jednomu takovému došlo minulý týden, kdy nahlásila majitelka vzácného kohouta podezření na zločin. Někdo jí prý zvíře ukradl. Nakonec vše bylo jinak, sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.  

Operační důstojník pražské policie přijal ve čtvrtek oznámení, že v Mladoboleslavské ulici v Praze 9 se někdo vloupal na zahradu rodinného domu a odcizil z kurníku kohouta. 

Nejednalo se o lecjakého kohouta, ale o vzácné plemeno wyandotka. To se do Evropy rozšířilo ze zámoří, kde se předchůdci wyandotek ocitali v chovech původních indiánů kmene Wyandotto. Toto plemeno má i svou zdrobnělou formu, jejíž mateřskou zemí je Německo.  

„Oznamovatelka si byla jistá, že kohout jménem Tonda neutekl, ale někdo ho odcizil, právě pro jeho výjimečnost,“ sdělila Siřišťová. Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých nalezli, jak se Tonda sám prochází po Kbelích.

Dále také zjistili, že ho na procházce zpozorovala pracovnice nedaleké provozovny, která ho odchytila a začala řešit, komu mohl utéct.

„To nezjistila, proto ho odvezla ke své známé, která chová slepice, aby se o něj postarala. Tuto ženu policisté kontaktovali a celý příběh tak měl šťastný konec. Tonda je zpátky u své majitelky,“ dodala policejní mluvčí.


Autor: Jan Puci

Dobrobazar: Darujte druhý život nevyužitým věcem

Dnes v 07:29

Výtěžek z prodeje podpoří komunitní život Dolních Měcholup a okolí, akce se koná 8. října.

Zbraslav ožije festivalem ZbrasLOVE

Dnes v 07:17

Široké spektrum kulturních, kreativních a komunitních programů čeká již tento pátek 30. září na všechny obyvatele a návštěvníky pražské Zbraslavi, kde se vůbec poprvé uskuteční pouliční festival ZbrasLOVE. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Včera v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru