Dnes Úterý - obcasny-dest 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Ukradl tašku s raketami a tabletem. Díky němu byl za pár minut dopaden
Pro muže podezřelého z krádeže si přijela hlídka strážníků. Foto: Karel Netolický

Ukradl tašku s raketami a tabletem. Díky němu byl za pár minut dopaden

Pachatele krádeže tašky s věcmi za téměř 80 tisíc korun zadrželi v neděli 1. května hodinu po poledni strážníci. K zásahu došlo šest minut od nahlášení nešťastnou ženou. Pomohl jim GPS lokátor. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

V tenisové tašce, kterou muž odcizil ve sportovním areálu na Praze 10, byl kromě tenisového vybavení také tablet. Díky němu okradená žena navigovala hlídku, která muže i s věcmi našla na zastávce tramvaje ve chvíli, kdy se pokoušel tablet prodat.

Poté, co žena zjistila, že ji chybí tenisová taška se čtyřmi raketami a dalším tenisovým vybavením, včetně tabletu, zavolala na městskou policii.

Díky zapnutým polohovým službám viděla, že tablet je „v pohybu“ v Rostislavově ulici. Autohlídka strážníků muže s taškou, která do nejmenších detailů odpovídala popisu, našla v Nuslích na zastávce MHD Horky.

„Muž držel v ruce stříbrný tablet a podával ho jinému muži. Ten strážníkům posléze řekl, že mu dotyčný neznámý přístroj nabídl ke koupi. Čtyřicetiletý muž strážníkům tvrdil, že tašku koupil na Spořilově od neznámého muže a že netušil, že je v ní tablet,“ sdělila mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Během souběžné telefonické komunikace s oznamovatelkou, která se později dostavila na místo, ale podle Seifertové nebylo pochyb, že se jedná o tašku oznamovatelky. Podle GPS bylo následně také potvrzeno, že taška s tabletem na Spořilově nikdy nebyla.

„Věci v tašce byly majitelkou vyčísleny na částku 80 tisíc korun.  Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž předán státní policie k dalšímu dořešení,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Výměna na místě řidiče nevyšla

25. ledna 2023 v 08:22

Ve Lhotecké ulici zastavili strážníci modré auto, protože jeho řidič nedal při odbočování znamení o změně směru jízdy. Muž se nejprve snažil vyměnit si místo se spolujezdcem, pak odmítl dechovou zkoušku, a nakonec přišla nabídka na domluvu.

Nehoda u metra Vltavská

23. ledna 2023 v 19:54

Jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 23. ledna od 18:43 hodin u metra Vltavská v Praze 7. Řidič osobního vozu strhl řízení, najel na semafor a převrátil se na kola.

Do baru rovnou od dopravní nehody

18. ledna 2023 ve 14:46

Včera krátce před druhou hodinou ráno přijala hlídka strážníků oznámení o muži, který měl na Václavském náměstí způsobit dopravní nehodu a posléze z místa odejít. Řidič taxislužby, jehož auto naboural, strážníkům popsal, co se stalo a ukázal jim fotografii řidiče, který měl dopravní nehodu...

Špatné používání topidla způsobilo požár

18. ledna 2023 v 07:27

Jednotky profesionálních hasičů zasahovaly krátce po 22. hodině v pondělí 16. ledna v ulici Waltariho v Praze 9 u požáru na stavbě obytných domů. 

Podnapilý řidič volal maminku

17. ledna 2023 v 18:48

Nejistá jízda a zhasnutá světla v neděli v půl jedné v noci v Olbrachtově ulici na Praze 4. Po zastavení vozidla byl řidič vyzván k předložení potřebných dokladů.

Nehoda v ulici Ke hřišti

16. ledna 2023 ve 13:01

Jednotka pražských hasičů z holešovické stanice zasahovala v pondělí 16. ledna od 9:14 hodin v ulici Ke hřišti v Praze 8. Hasiči likvidovali následky nehody dvou vozidel, jedno se převrátilo na střechu.

Další články
Nahoru