Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ukradl tašku s raketami a tabletem. Díky němu byl za pár minut dopaden
Pro muže podezřelého z krádeže si přijela hlídka strážníků. Foto: Karel Netolický

Ukradl tašku s raketami a tabletem. Díky němu byl za pár minut dopaden

Pachatele krádeže tašky s věcmi za téměř 80 tisíc korun zadrželi v neděli 1. května hodinu po poledni strážníci. K zásahu došlo šest minut od nahlášení nešťastnou ženou. Pomohl jim GPS lokátor. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

V tenisové tašce, kterou muž odcizil ve sportovním areálu na Praze 10, byl kromě tenisového vybavení také tablet. Díky němu okradená žena navigovala hlídku, která muže i s věcmi našla na zastávce tramvaje ve chvíli, kdy se pokoušel tablet prodat.

Poté, co žena zjistila, že ji chybí tenisová taška se čtyřmi raketami a dalším tenisovým vybavením, včetně tabletu, zavolala na městskou policii.

Díky zapnutým polohovým službám viděla, že tablet je „v pohybu“ v Rostislavově ulici. Autohlídka strážníků muže s taškou, která do nejmenších detailů odpovídala popisu, našla v Nuslích na zastávce MHD Horky.

„Muž držel v ruce stříbrný tablet a podával ho jinému muži. Ten strážníkům posléze řekl, že mu dotyčný neznámý přístroj nabídl ke koupi. Čtyřicetiletý muž strážníkům tvrdil, že tašku koupil na Spořilově od neznámého muže a že netušil, že je v ní tablet,“ sdělila mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Během souběžné telefonické komunikace s oznamovatelkou, která se později dostavila na místo, ale podle Seifertové nebylo pochyb, že se jedná o tašku oznamovatelky. Podle GPS bylo následně také potvrzeno, že taška s tabletem na Spořilově nikdy nebyla.

„Věci v tašce byly majitelkou vyčísleny na částku 80 tisíc korun.  Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž předán státní policie k dalšímu dořešení,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

K sebevraždě žena naštěstí nesebrala odvahu

Dnes v 07:52

Žena v těžké životní situaci chtěla spáchat sebevraždu. Strážníkovi se podařilo získat její důvěru. Následně si ji do péče převzali záchranáři.

Pojď se prát, vyzval muž strážníka

23. června 2022 v 07:06

Při kontrole parku na náměstí Míru si strážník u tramvajové zastávky všiml muže se psem, který nebyl na vodítku. Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá.

Technická závada lednice způsobila požár

19. června 2022 v 17:46

V neděli 20. června po půlnoci zasahovali hasiči u požáru vybavení bytu v Horčičkově ulici v Praze 11.

Při požáru bytu v Praze 11 zemřela kočička, dvě osoby se nadýchaly kouře

17. června 2022 v 19:12

Hasiči ze tří stanic zasahovali v Michnově ulici v Praze 11 u požáru bytu v 11. patře panelového domu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy a použili výškovou techniku.

Muži rozbíjeli okno u osobního auta

15. června 2022 v 10:24

Duté rány z nedalekého parkoviště upoutaly v pátek po 2. hodině ranní pozornost strážníků při noční hlídce v Milánské ulici v Horních Měcholupech. Na místě spatřili dva muže, kteří rozbíjeli zadní okno u osobního auta.

Sprej v kapse, konopí a amfetamin

14. června 2022 ve 20:19

Stál u zdi na Sofijském náměstí, a když uviděl hlídku, začal rychle odcházet. Modrý sprej v jeho zadní kapse pozornosti strážníků neušel. Na zdi hlídka našla jen tenké kresby fixem, proto ho požádala o vyprázdnění ledvinky, kterou měl přes rameno. Osmadvacetiletý muž byl nervózní, mluvil...

Ubytovali se ve vraku plném odpadků

13. června 2022 ve 21:20

Na parkovišti v Mozartově ulici hlídka objevila nepojízdné osobní auto bez registračních značek a v něm dva muže.

Napadli, zranili a okradli seniora

7. června 2022 v 10:46

Svým chováním obtěžovali ostatní cestující. Žádost staršího muže o zklidnění je rozčílila natolik, že seniora napadli pěstmi, okradli ho a utekli z autobusu. Strážníci je dopadli po několika minutách.

Když se muž podezřelý z přepadení viděl v médiích, přihlásil se policii

26. května 2022 ve 13:35

Od poloviny května pátrali kriminalisté z Prahy 1 po dvou dosud neznámých podezřelých, kteří přepadli dvaatřicetiletého muže ve Vodičkově ulici.

Prchající motorkář havaroval, před jízdou pil alkohol

26. května 2022 ve 13:20

Rutinní snaha o kontrolu motocyklu bez zadní registrační značky přerostla v sobotu kolem dvacáté hodiny v „honičku“ zakončenou pádem ujíždějícího řidiče. Důvodem pro přidání plynu byl vyslovený zákaz řízení a konzumace alkoholu před jízdou. Informoval o tom mluvčí Městské policie hl. m....

Další články
Nahoru