Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ukradl tašku s raketami a tabletem. Díky němu byl za pár minut dopaden
Pro muže podezřelého z krádeže si přijela hlídka strážníků. Foto: Karel Netolický

Ukradl tašku s raketami a tabletem. Díky němu byl za pár minut dopaden

Pachatele krádeže tašky s věcmi za téměř 80 tisíc korun zadrželi v neděli 1. května hodinu po poledni strážníci. K zásahu došlo šest minut od nahlášení nešťastnou ženou. Pomohl jim GPS lokátor. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

V tenisové tašce, kterou muž odcizil ve sportovním areálu na Praze 10, byl kromě tenisového vybavení také tablet. Díky němu okradená žena navigovala hlídku, která muže i s věcmi našla na zastávce tramvaje ve chvíli, kdy se pokoušel tablet prodat.

Poté, co žena zjistila, že ji chybí tenisová taška se čtyřmi raketami a dalším tenisovým vybavením, včetně tabletu, zavolala na městskou policii.

Díky zapnutým polohovým službám viděla, že tablet je „v pohybu“ v Rostislavově ulici. Autohlídka strážníků muže s taškou, která do nejmenších detailů odpovídala popisu, našla v Nuslích na zastávce MHD Horky.

„Muž držel v ruce stříbrný tablet a podával ho jinému muži. Ten strážníkům posléze řekl, že mu dotyčný neznámý přístroj nabídl ke koupi. Čtyřicetiletý muž strážníkům tvrdil, že tašku koupil na Spořilově od neznámého muže a že netušil, že je v ní tablet,“ sdělila mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Během souběžné telefonické komunikace s oznamovatelkou, která se později dostavila na místo, ale podle Seifertové nebylo pochyb, že se jedná o tašku oznamovatelky. Podle GPS bylo následně také potvrzeno, že taška s tabletem na Spořilově nikdy nebyla.

„Věci v tašce byly majitelkou vyčísleny na částku 80 tisíc korun.  Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž předán státní policie k dalšímu dořešení,“ dodala Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru