Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražský život

Ukliďme Česko – Ukliďme Prahu 13

Praha 13 se letos opět zapojí do dobrovolnické akce Ukliďme Česko – Ukliďme Prahu 13. Dobrovolnická úklidová akce probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů.

Hlavní organizátor www.UklidmeCesko.cz jim k tomu poskytuje know-how, pevné pytle na sesbíraný odpad a další potřebnou podporu.

Hlavní jarní úklidový den bude 1. dubna, ale již nyní si můžete naplánovat a zaregistrovat svoje úklidy. I když jste si schopni úklidové pomůcky zajistit sami, přesto budou hlavní organizátoři potěšení, pokud si na jejich webu svůj úklid zaregistrujete: www.uklidmecesko.cz.

Praha 13 tuto akci vítá a podporuje a vytvořené a u hlavního organizátora akce zaregistrované skupiny (z podniků, občanských spolků, společností SVJ, škol apod.) se mohou hlásit na odboru životního prostředí u Dany Céové, ceovad@praha13.cz, tel.: 235 011 474.

Radnice pomůže vytipovat vhodnou lokalitu k úklidu a po akci odveze z domluveného prostranství pytle se sebraným odpadem. Může předem poskytnout i malé množství pytlů na sebraný odpad. Úklidový den nemusí být nutně na apríla, můžete si zvolit i jiné datum a radnice se postará o odpady.

„Těší nás, že někteří spoluobčané z Prahy 13 uklízí sami a dobrovolně během celého roku. Požádají nás o pytle na odpad nebo pošlou fotografii, kde sebrané odpadky zanechali. Této iniciativy si velmi vážíme a děkujeme všem, kterým záleží na čistotě a pořádku ve veřejném prostoru. Hodně nás trápí i černé skládky ve veřejné zeleni. Jednu z nich jsme například nedávno likvidovali v okolí zimního stadionu Bronzová na Lužinách,“ informovala radnice Třináctky.
Autor: Cen

V Praze 10 se budou uklízet veřejná prostranství

Včera ve 21:24

V letošním roce se v desáté městské části iniciativa „Společně ukliďme Prahu 10“ opět zapojuje do národních kampaní „Ukliďme Česko“ – www.uklidmecesko.cz a „Ukliďme svět“ – www.uklidmesvet.cz. Obě dobrovolnické kampaně se hlásí k čistotě přírody a dalších veřejných prostor mimo město i v něm....

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 13. týden

Včera v 19:30

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6: Oslavy Velikonoc v Písecké bráně

Včera v 19:13

Tradiční oslavy Velikonoc v Písecké bráně v Praze 6 začínají v neděli 26. března ve 14 hodin. Vystoupí dětský soubor Sedmihlásek, bude se upalovat Morana, uvidíte výstavu fotografií a těšte se na Velikonoční rej.

Pražský festival piva představí 50 pivovarů

Včera v 11:09

Ve dnech 31. března a 1. dubna se v areálu Pražské tržnice v Holešovicích v hale 13 a v přilehlém okolí koná Pražský festival piva.

Den Země Prahy 14: Městská část chystá bohatý program

22. března 2023 v 10:07

Hry, soutěže i poučení a bohatý doprovodný program v podobě nejrůznějších vystoupení. To všechno vás čeká ve čtvrtek 20. dubna na Dni Země Prahy 14 na prostranství u stanice metra Rajská zahrada.

Mezinárodní výstava koček 2023

22. března 2023 v 09:43

Mezinárodní výstava ušlechtilých koček se uskuteční ve dnech 1. a 2. dubna v tělocvičně ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě.

Zoo Praha zahájí v sobotu hlavní sezónu

22. března 2023 v 09:12

V sobotu 25. března zahájí Zoo Praha svou 92. hlavní sezónu. Slavnostní program začne v 11 hodin na terase Vzdělávacího centra.

Vtípečky se zelím a vodní dýmky

22. března 2023 v 08:59

Spojení humoru a vodních dýmek nabízí akce komediální skupiny Vtípečky se zelím, která se koná v sobotu 25. března od 20 hodin v pražském podniku Mopra Lounge & Bar. Do shisha baru zavítá celkem šest neokoukaných tváří českého stand upu – Lukáš Kaňka, Jiří Štraub, Zdeněk Hruška, Ondřej Cabal,...

Čarodějnice Prahy 14

22. března 2023 v 06:44

V Parku U Čeňku se v neděli 30. dubna od 14 do 22 hodin budou pálit čarodějnice. Pro děti jsou připraveny malování na obličej a skákací loď, dospělí se mohou těšit na Pavla Čadka a ve 21 hodin vystoupí VOXEL. Na místě budou čtyři ohniště na opékání buřtů. Vstup je...

Další články
Nahoru