Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Ukliďme Česko – Ukliďme Prahu 13

Praha 13 se letos opět zapojí do dobrovolnické akce Ukliďme Česko – Ukliďme Prahu 13. Dobrovolnická úklidová akce probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů.

Hlavní organizátor www.UklidmeCesko.cz jim k tomu poskytuje know-how, pevné pytle na sesbíraný odpad a další potřebnou podporu.

Hlavní jarní úklidový den bude 1. dubna, ale již nyní si můžete naplánovat a zaregistrovat svoje úklidy. I když jste si schopni úklidové pomůcky zajistit sami, přesto budou hlavní organizátoři potěšení, pokud si na jejich webu svůj úklid zaregistrujete: www.uklidmecesko.cz.

Praha 13 tuto akci vítá a podporuje a vytvořené a u hlavního organizátora akce zaregistrované skupiny (z podniků, občanských spolků, společností SVJ, škol apod.) se mohou hlásit na odboru životního prostředí u Dany Céové, ceovad@praha13.cz, tel.: 235 011 474.

Radnice pomůže vytipovat vhodnou lokalitu k úklidu a po akci odveze z domluveného prostranství pytle se sebraným odpadem. Může předem poskytnout i malé množství pytlů na sebraný odpad. Úklidový den nemusí být nutně na apríla, můžete si zvolit i jiné datum a radnice se postará o odpady.

„Těší nás, že někteří spoluobčané z Prahy 13 uklízí sami a dobrovolně během celého roku. Požádají nás o pytle na odpad nebo pošlou fotografii, kde sebrané odpadky zanechali. Této iniciativy si velmi vážíme a děkujeme všem, kterým záleží na čistotě a pořádku ve veřejném prostoru. Hodně nás trápí i černé skládky ve veřejné zeleni. Jednu z nich jsme například nedávno likvidovali v okolí zimního stadionu Bronzová na Lužinách,“ informovala radnice Třináctky.
Autor: Cen

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

12. dubna 2024 v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

Další články
Nahoru