Dnes Pondělí - polojasno 4°C
Zítra Úterý - skorojasno 3°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Úklid centra Prahy začal už hodinu po půlnoci

V rámci úklidu po silvestrovských oslavách v centru metropole vyrazily první uklízecí stroje do ulic už hodinu po půlnoci. Původní plán počítal sice až s třetí hodinou ranní, nicméně klidnější průběh oslav umožnil začít dřív.

V 5 hodin na strojní úklid navázala asi padesát pracovníků, kteří mají k dispozici 20 kusů doprovodné techniky, jako jsou například komunální vysavače. Jejich úkolem je odstranit následky silvestrovských oslav z Václavského a Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo Nerudovy ulice a z Hradčanského náměstí.

Uklízet se bude i ve vedlejších ulicích historického centra. Celkem se společnost Pražské služby musí postarat na pravém břehu Vltavy o plochu o výměře 133 000 metrů čtverečních a na levém břehu o necelých 41 000 metrů čtverečních. Hotovo by mohlo být do brzkého odpoledne.

Náklady na klasický novoroční úklid z předešlých let byly kolem milionu korun, letos by částka měla být asi poloviční.

U Pražských služeb si novoroční úklid objednává hlavní město prostřednictvím své organizace Technická správa komunikací (TSK).


Autor: red

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

Včera ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Výtvarná soutěž na památník Ferdinanda Peroutky v Praze 5 pokračuje

11. ledna 2022 ve 14:12

Výtvarnou soutěž na památník Ferdinanda Peroutky, který bude tohoto velikána připomínat v parku Portheimka na Smíchově, vyhlásila v prosinci radnice páté městské části.

Další články
Nahoru