Dnes Sobota - jasno 21°C
Zítra Neděle - jasno 22°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Úklid centra Prahy začal už hodinu po půlnoci

V rámci úklidu po silvestrovských oslavách v centru metropole vyrazily první uklízecí stroje do ulic už hodinu po půlnoci. Původní plán počítal sice až s třetí hodinou ranní, nicméně klidnější průběh oslav umožnil začít dřív.

V 5 hodin na strojní úklid navázala asi padesát pracovníků, kteří mají k dispozici 20 kusů doprovodné techniky, jako jsou například komunální vysavače. Jejich úkolem je odstranit následky silvestrovských oslav z Václavského a Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo Nerudovy ulice a z Hradčanského náměstí.

Uklízet se bude i ve vedlejších ulicích historického centra. Celkem se společnost Pražské služby musí postarat na pravém břehu Vltavy o plochu o výměře 133 000 metrů čtverečních a na levém břehu o necelých 41 000 metrů čtverečních. Hotovo by mohlo být do brzkého odpoledne.

Náklady na klasický novoroční úklid z předešlých let byly kolem milionu korun, letos by částka měla být asi poloviční.

U Pražských služeb si novoroční úklid objednává hlavní město prostřednictvím své organizace Technická správa komunikací (TSK).


Autor: red

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru