Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Úklid centra Prahy začal už hodinu po půlnoci

V rámci úklidu po silvestrovských oslavách v centru metropole vyrazily první uklízecí stroje do ulic už hodinu po půlnoci. Původní plán počítal sice až s třetí hodinou ranní, nicméně klidnější průběh oslav umožnil začít dřív.

V 5 hodin na strojní úklid navázala asi padesát pracovníků, kteří mají k dispozici 20 kusů doprovodné techniky, jako jsou například komunální vysavače. Jejich úkolem je odstranit následky silvestrovských oslav z Václavského a Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo Nerudovy ulice a z Hradčanského náměstí.

Uklízet se bude i ve vedlejších ulicích historického centra. Celkem se společnost Pražské služby musí postarat na pravém břehu Vltavy o plochu o výměře 133 000 metrů čtverečních a na levém břehu o necelých 41 000 metrů čtverečních. Hotovo by mohlo být do brzkého odpoledne.

Náklady na klasický novoroční úklid z předešlých let byly kolem milionu korun, letos by částka měla být asi poloviční.

U Pražských služeb si novoroční úklid objednává hlavní město prostřednictvím své organizace Technická správa komunikací (TSK).


Autor: red

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

2. prosince 2022 v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru