Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Úklid centra Prahy začal už hodinu po půlnoci

V rámci úklidu po silvestrovských oslavách v centru metropole vyrazily první uklízecí stroje do ulic už hodinu po půlnoci. Původní plán počítal sice až s třetí hodinou ranní, nicméně klidnější průběh oslav umožnil začít dřív.

V 5 hodin na strojní úklid navázala asi padesát pracovníků, kteří mají k dispozici 20 kusů doprovodné techniky, jako jsou například komunální vysavače. Jejich úkolem je odstranit následky silvestrovských oslav z Václavského a Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo Nerudovy ulice a z Hradčanského náměstí.

Uklízet se bude i ve vedlejších ulicích historického centra. Celkem se společnost Pražské služby musí postarat na pravém břehu Vltavy o plochu o výměře 133 000 metrů čtverečních a na levém břehu o necelých 41 000 metrů čtverečních. Hotovo by mohlo být do brzkého odpoledne.

Náklady na klasický novoroční úklid z předešlých let byly kolem milionu korun, letos by částka měla být asi poloviční.

U Pražských služeb si novoroční úklid objednává hlavní město prostřednictvím své organizace Technická správa komunikací (TSK).


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru