dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Ukažme si na něj: Drzoun štípnul tašku ze židle. Poznáte ho?
Muž v kšiltovce je podezřelý, že chvíli před návštěvou prodejny ukradl tašku v restauraci. Foto: Policie ČR

Ukažme si na něj: Drzoun štípnul tašku ze židle. Poznáte ho?

Kamerový systém zachytil mladého muže, který v nestřeženém okamžiku ukradl příruční tašku, kterou si host odložil na židli v restauraci.

Policisté z místního oddělení na Žižkově pracují od 7. srpna na případu krádeže příruční tašky z restaurace v obchodním centru poblíž Vinohradské ulice na Praze 3. Policisté mají k dispozici kamerové záznamy zachycující podezřelého muže s taškou, kterou chvíli před tím odcizil.

Uvnitř tašky měl majitel peněženku s doklady, třemi tisíci a platební kartu, se kterou neznámý muž následně zaplatil svůj nákup v obchodě se sportovními potřebami. V této prodejně si muž zakoupil čepici s kšiltem a útratu tři sta korun zaplatil bezkontaktně.

V prodejně se smíšeným zbožím na Dělnické ulici se mu to už nepodařilo. Když se totiž s kartou pokusil zaplatit stopadesátikorunový nákup, karta již byla zablokovaná majitelem, a obsluha obchodu platební kartu zajistila do příjezdu policistů.

Mladý muž odešel ještě před příjezdem hlídky. Majitel tašky odhadl škodu téměř na dvanáct tisíc korun. Policisté muže podezírají rovnou ze dvou trestných činů a to krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

K popisu podezřelého:

Muž je ve věku kolem 30 let, štíhlé postavy, vysoký asi 175 centimetrů. Má krátké tmavé vlasy a světlou pleť. Oblečený byl do modré vesty s bílým trikem, na hlavě měl bílou kšiltovku a na nohou tmavé tříčtvrteční kalhoty a tmavé pantofle. Na krku měl silný řetízek s přívěskem, na prsteníku levé ruky měl pánský prsten a na pravé ruce náramek.

zlodej-tasky-z-restaurace-clanek

„Jakékoli informace k této hledané osobě, k jejímu pohybu a pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ uvedla mluvčí pražní policie Eva Krausová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru