Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Ujížděl policistům na kole

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky zadrželi v pondělí 10. ledna po desáté hodině na Jižním Městě muže, který se jim pokusil ujet na odcizeném kole za šedesát tisíc korun. To chvilku před zadržením, odcizil z uzamčené kočárkárny v domě, do které se násilím vloupal.

Když pak uviděl policejní vůz v zádech, začal šlapat do pedálů, co to šlo, aby se jim ztratil. Během jízdy pochopil, že policejnímu vozu neujede.

Sesedl proto z kola a počkal, až na jeho rukou zaklapnou pouta. Batoh, který měl na zádech, pak navíc ukrýval nejen rozlomené FABky, ale i šroubováky, štípací kleště a páčidlo.

Na stopu podezřelého navedl policisty sám majitel, který měl v kole zabudovaný systém GPS, a v práci si všiml, že je kolo v pohybu, ač mělo být v kočárkárně. Celou událost tak obratem nahlásil na linku 158.

Případ je v tuto chvíli prověřován nejen pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, ale i pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť zadržený má soudem zakázán pobyt na území hl. m. Prahy na dva roky, což dotyčný porušil.


Autor: Alo
Další články
Nahoru