Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Ujíždějícího řidiče policisté po honičce zastavili speciálním manévrem
Ilustrační foto: archiv

Ujíždějícího řidiče policisté po honičce zastavili speciálním manévrem

Policii ujíždějící řidič osobního auta v neděli po poledni ohrožoval nebezpečnou jízdou, která začala v Českobrodské ulici v Praze 9, ostatní řidiče. Nezastavil ho policejní zátaras ani varovný výstřel. V Netlukách vjel i na cyklostezku, pronásledování ukončil v městské části Nedvězí až takzvaný PIT manévr, tedy náraz rámem na přední části policejního vozu. Policie zjistila, že devětatřicetiletý řidič má zákaz řízení, test na alkohol i drogy odmítl. Informovala o tom policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

V neděli dvacet minut po poledni se policisté ze rozhodli v Českobrodské ulici v Praze 9 zastavit a zkontrolovat vozidlo VW Golf černé barvy. V momentě, kdy se na služebním autu rozsvítily majáky, řidič začal ujíždět vysokou rychlostí.

„Pronásledovaný při jízdě metropolí ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a porušoval dopravní předpisy s cílem policistům ujet. Nebezpečně ujíždějícího řidiče, který ve vozidle nebyl sám, nezastavil ani policejní zátaras a ani varovný výstřel,“ popsala honičku Siřišťová.

V Netlukách řidič vjel vysokou rychlostí na cyklostezku, kde riskantní jízdou ohrozil několik cyklistů a chodců.  Pronásledování v obci Nedvězí ukončil až PIT manévr policistů z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu. Manévr spočívá v tom, že policejní auto má na předním nárazníku instalovaný speciální kovový rám, kterým se úmyslně najede na pronásledované auto a tím se ho podaří zastavit.

Z havarovaného auta se ještě řidič pokusil utéci, proto byl proti němu použít teaser a následně byl zadržen. Lustrací policisté zjistili, že má řidič vyslovený zákaz řízení všech vozidel a odmítl se podrobit testu jak na alkohol, tak na drogy.

„Prosíme všechny, které tento řidič v neděli 10. září půl hodiny po poledni ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158. Celým případem se v současné chvíli zabývají policisté pro podezření ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ sdělila Siřišťová.


Autor: puc
Další články
Nahoru