Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Ujíždějícího řidiče policisté po honičce zastavili speciálním manévrem
Ilustrační foto: archiv

Ujíždějícího řidiče policisté po honičce zastavili speciálním manévrem

Policii ujíždějící řidič osobního auta v neděli po poledni ohrožoval nebezpečnou jízdou, která začala v Českobrodské ulici v Praze 9, ostatní řidiče. Nezastavil ho policejní zátaras ani varovný výstřel. V Netlukách vjel i na cyklostezku, pronásledování ukončil v městské části Nedvězí až takzvaný PIT manévr, tedy náraz rámem na přední části policejního vozu. Policie zjistila, že devětatřicetiletý řidič má zákaz řízení, test na alkohol i drogy odmítl. Informovala o tom policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

V neděli dvacet minut po poledni se policisté ze rozhodli v Českobrodské ulici v Praze 9 zastavit a zkontrolovat vozidlo VW Golf černé barvy. V momentě, kdy se na služebním autu rozsvítily majáky, řidič začal ujíždět vysokou rychlostí.

„Pronásledovaný při jízdě metropolí ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a porušoval dopravní předpisy s cílem policistům ujet. Nebezpečně ujíždějícího řidiče, který ve vozidle nebyl sám, nezastavil ani policejní zátaras a ani varovný výstřel,“ popsala honičku Siřišťová.

V Netlukách řidič vjel vysokou rychlostí na cyklostezku, kde riskantní jízdou ohrozil několik cyklistů a chodců.  Pronásledování v obci Nedvězí ukončil až PIT manévr policistů z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu. Manévr spočívá v tom, že policejní auto má na předním nárazníku instalovaný speciální kovový rám, kterým se úmyslně najede na pronásledované auto a tím se ho podaří zastavit.

Z havarovaného auta se ještě řidič pokusil utéci, proto byl proti němu použít teaser a následně byl zadržen. Lustrací policisté zjistili, že má řidič vyslovený zákaz řízení všech vozidel a odmítl se podrobit testu jak na alkohol, tak na drogy.

„Prosíme všechny, které tento řidič v neděli 10. září půl hodiny po poledni ohrozil, aby se neprodleně ozvali na linku 158. Celým případem se v současné chvíli zabývají policisté pro podezření ze spáchání trestných činů obecné ohrožení a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi,“ sdělila Siřišťová.


Autor: puc

Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru