Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Ujela od nehody, při zadržení o hodinu později ji museli vytáhnout z auta. Nadýchala přes dvě promile
Policisté vytahují u Podolské vodárny opilou řidičku z auta. Foto: Policie ČR

Ujela od nehody, při zadržení o hodinu později ji museli vytáhnout z auta. Nadýchala přes dvě promile

V pondělí krátce po půl páté odpoledne se kriminalista vracel se svou rodinou z centra metropole domů. Na Rašínově nábřeží se jim za Palackého náměstím začala tlačit na zadní část auta černá škodovka.

Ve Vyšehradském tunelu toto auto vjelo do protisměru, naštěstí nedošlo k nehodě. Nedaleko odtud však již ano. Žena nedobrzdila na křižovatce Podolského nábřeží a ulice Podolská a narazila do auta stojícího na červené.

„Kriminalista spolu s ženou z nabouraného vozidla ihned vystoupili a šli se podívat na řidiče v Superbu. Za volantem seděla žena, ze které byl silně cítit alkohol. Kriminalista se předepsaným způsobem prokázal, že je policista a vyzval ji, aby setrvala na místě do příjezdu policejní hlídky,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Řidička se vzápětí rozjela a z místa nehody ujela. Do pronásledování se zapojilo několik hlídek v terénu. Mezitím řidička stihla projet ulicemi Jeremenkova, Budějovická, Náměstí Hrdinů až do Podolské ulice v Praze 4, tedy se oklikou vrátila do lokality, ve které došlo zhruba hodinu před tím k nehodě.

„Tam ji kolegové z cizinecké policie spolu s velitelem policie z pohotovostní motorizované jednotky za užití donucovacího prostředku zahrazení cesty služebním vozidlem donutili zastavit. Když k vozidlu policisté přistoupili, snažila se ještě řidička zařadit rychlostní stupeň, ale pro svou opilost se ji to naštěstí nepodařilo,“ popsala Siřišťová.

Jelikož řidička odmítala vystoupit a držela se pevně volantu, museli ji policisté z auta vytáhnout za pomocí donucovacích prostředků a zpacifikovat. Následně u ní byl proveden test na alkohol s pozitivní hodnotou 2,6 promile alkoholu v dechu.


Autor: red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru