Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Ujel od dopravní nehody v kradeném autě

Pražští policisté včera zadrželi řidiče, který ujel od dopravní nehody v odcizeném autě. Řidič byl pod vlivem drog a měl platný zákaz řízení.

Včera krátce před polednem přijal operační důstojník oznámení o dopravní nehodě v ulici Povltavská v Praze 7. Oznamovatel uvedl, že do něho nabouralo stříbrné vozidlo a následně z místa vysokou rychlostí ujelo. Oznamovatel vůz pronásledoval a informoval operačního důstojníka o jeho pohybu. Operační ihned na místo vyslal nejbližší policejní hlídky, kdy policisté z Prahy I vozidlo i řidiče vypátrali v Cukrovarnické ulici v Praze 6. Jelikož podezřelý neuposlechnul výzev, použili policisté proti muži donucovací prostředky a následně ho omezili na osobní svobodě.

Policisté na místě zjistili, že vozidlo, které způsobilo dopravní nehodu, bylo odcizeno v neděli 13. prosince v Praze 4. Řidič, který ho řídil, byl pod vlivem drog, měl platný zákaz řízení a bohatou kriminální minulost. Navíc u něj kolegové nalezli větší množství omamných a psychotropních látek. Z tohoto důvodů byl čtyřiapadesátiletý podezřelý převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestných činů maření úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněné užívání cizí věci a přechovávání omamných a psychotropních látek a jedu, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Celým případem se zabývají kriminalisté, kteří budou zjišťovat i skutečnost, jak se k odcizenému


Autor: TZ, red

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru