Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražská kultura

Uje Brandelius a Psychobitch na Severském filmovém podzimu

Druhým dnem dnes pokračuje festival Severský filmový podzim, který byl včera zahájen v kině Lucerna. Na programu jsou tři projekce, jedna z nich v kině Evald. 

Přehlídka severské kinematografie přináší od 18:30 v kině Lucerna oceňované hudební komediální drama Utíkej, Uje, utíkej!. V režijním debutu Henrika Schyfferta hraje švédský hudebník Uje Brandelius sám sebe.

Jako frontman kapely Uje sní o dalším hitu, osud mu ovšem doručuje překvapení v podobě vážné nemoci. Musí rychle přehodnotit své priority a rozhodnout se, co by ještě rád zažil a udělal.

Z norské dílny organizátoři představují svěží teenagerovskou romantickou jednohubku, která zaujme už svým názvem: Psychobitch ve 20:15 v Lucerně.

V prostředí střední školy se rodí nečekaný vztah oblíbeného premianta třídy a děvčete, které se vždy stylizovalo do role outsidera.  Netradiční snímek se těší divácké oblibě pro svou originalitu, spád a propojování dvou odlišných světů.

K festivalu se dnes připojí také Komorní kino Evald uvedením švédské komedie Můj táta Marianne o proměně váženého kněze v ženu Marianne. Promítání začíná ve 20 hodin.


Autor: red

Petr Cífka: Branky, body, kokoti

Dnes v 08:03

Populární satirická relace v knižním zpracování. Padesát osm dílů formátu feminist news, 58 fejetonů a několik bonusů.

Nová výstava o hledání svobody na Vyšehradě

3. prosince 2021 ve 12:45

Dnes ve 13 hodin se v galerii Vyšehrad otevírá pro veřejnost výstava In search of freedom. Představuje velká plátna čerstvé absolventky pražské AVU Annemari Vardanyan, původem z Arménie.

Joy Ellis: Čtvrtý přítel

30. listopadu 2021 v 05:28

Detektiv Carter McLean jako jediný přežil havárii letadla, při níž zahynuli jeho čtyři nejlepší přátelé. Vrací se do práce, ale trápí ho výčitky svědomí a hrůzné vzpomínky. Proto se pro každého ze svých přátel rozhodne dokončit něco, co nechali nedokončené.

Shari Lapena: Manželé odvedle

29. listopadu 2021 v 11:51

Nikdy nevíte, co se děje na opačné straně zdi. Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí. Bydlíme přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půl hodinu ho přijdeme...

Výstava připomene desáté výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

28. listopadu 2021 v 07:30

V prostorách Galerie 1 ve Štěpánské 47 bude od 2. prosince do 29. ledna zpřístupněna výstava k 10. výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem. Jejími autory jsou Alan Pajer a Tomáš Oliva ze spolku Ars Metropolis. Vernisáž se uskuteční ve středu 1. prosince od...

3KinoFest jako středoevropský Sundance? Proč ne

27. listopadu 2021 v 15:11

Letošní dramaturgie nedávno zakončeného 8. ročníku mezinárodního filmového festivalu 3KinoFest se povedla. Vítězný film Nezanechat stopy režiséra Jana P. Matuszyńského se právě teď začíná promítat v amerických kinech a v Los Angeles bude představen jako nominant na Oskara. A minimálně dva další...

Z Hrádečku na Hrad a Tváře doby. Výstava k desátému výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

23. listopadu 2021 v 09:14

Na výstavu k desátému výročí poledního rozloučení s Václavem Havlem zve Praha 1 do Gaerie1. Vernisáž se koná ve středu 1. prosince v 18 hodin.

Další články
Nahoru