Dnes Čtvrtek - jasno 31°C
Zítra Pátek - skorojasno 31°C
Čtvrtek 17. 6. 2021
Svátek má Adolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Uhynula druhá nejstarší žirafa v Evropě. Elišku v pražské zoo uspal veterinář
Foto: Zoo Praha

Uhynula druhá nejstarší žirafa v Evropě. Elišku v pražské zoo uspal veterinář

V úctyhodném věku 25 let a sedmi měsíců byla druhou nejstarší žirafou v Evropě. Chovatelé si jí cenili jako velmi klidného a spolupracujícího zvířete, které vůči nim nikdy neprojevovalo agresi.

Naopak jim Eliška pomáhala při navykání stáda na nové situace a vracívala se pro žirafy, které se při večerním zavírání „zapomněly“ ve výběhu.

„Po Elišce nám v Zoo Praha zůstává její dcera Anna, která se narodila 4. srpna 2016. Celkově však měla Eliška 9 mláďat, která dnes vedle České republiky žijí ve Velké Británii, Španělsku, Švýcarsku, Itálii, Maďarsku a Německu. U některých jejích porodů jsem byl přítomen, včetně toho, kdy se 13. února 2019 narodilo její poslední mládě, sameček Matyáš,“ informoval na facebookových stránkách Miroslav Bobek, ředitel zoo.

Eliška přišla na svět jako v pořadí 36. žirafí mládě 6. října 1995. Včera jí tedy bylo přesně 25 let a 7 měsíců. V Evropě je jen jedna starší žirafa.


Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

Včera v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

Včera v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Na Petříně se dnes otevírá nové informační centrum pro turisty

15. června 2021 v 09:30

Jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek – Petřínská rozhledna dnes otevírá nové informační centrum. Návštěvníci zde získají všechny potřebné turistické informace nebo se dozví řadu zajímavostí, které s rozhlednou a petřínským vrchem souvisí. 

Kampaň s tématem Voda je život ve středu na Vyšehradě

15. června 2021 v 09:22

Ve středu 16. června se uskuteční od 9 do 18 hodin na pražském Vyšehradě na ploše před Starým purkrabstvím zábavně-vzdělávací kampaň pro školy a širokou veřejnost s názvem Voda je život. Akci pořádá hlavní město Praha pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka. Jedná se...

Chybí někde na ulici koš? Dejte vědět radnici

14. června 2021 v 07:55

Během června zahájilo oddělení životního prostředí Prahy 1 optimalizaci v počtu a rozmístění košů na psí exkrementy – zelené plastové koše, které jsou umístěny u zásobníků na sáčky.

Pražské věže s Prahou 5

12. června 2021 v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Komentovaná procházka Prahy 6 Libockými usedlostmi

9. června 2021 v 11:13

Hlavním tématem komentované procházky s průvodkyní Hedvikou Čenkovou bude historie a místa zaniklých usedlostí a statků v Dolní Liboci.

Další články
Nahoru