Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Uhynula druhá nejstarší žirafa v Evropě. Elišku v pražské zoo uspal veterinář
Foto: Zoo Praha

Uhynula druhá nejstarší žirafa v Evropě. Elišku v pražské zoo uspal veterinář

V úctyhodném věku 25 let a sedmi měsíců byla druhou nejstarší žirafou v Evropě. Chovatelé si jí cenili jako velmi klidného a spolupracujícího zvířete, které vůči nim nikdy neprojevovalo agresi.

Naopak jim Eliška pomáhala při navykání stáda na nové situace a vracívala se pro žirafy, které se při večerním zavírání „zapomněly“ ve výběhu.

„Po Elišce nám v Zoo Praha zůstává její dcera Anna, která se narodila 4. srpna 2016. Celkově však měla Eliška 9 mláďat, která dnes vedle České republiky žijí ve Velké Británii, Španělsku, Švýcarsku, Itálii, Maďarsku a Německu. U některých jejích porodů jsem byl přítomen, včetně toho, kdy se 13. února 2019 narodilo její poslední mládě, sameček Matyáš,“ informoval na facebookových stránkách Miroslav Bobek, ředitel zoo.

Eliška přišla na svět jako v pořadí 36. žirafí mládě 6. října 1995. Včera jí tedy bylo přesně 25 let a 7 měsíců. V Evropě je jen jedna starší žirafa.


Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru