Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Udělejte si zážitkovou trasu z Českého Krumlova do Třeboně
CestováníKomerční sdělení
Český Krumlov. Foto: Shutterstock

Udělejte si zážitkovou trasu z Českého Krumlova do Třeboně

Pokud hledáte dobrodružství na nadcházející jaro a léto, zařiďte si perfektní poznávací dovolenou v Českém Krumlově a Třeboni. Dokonce i po cestě si můžete udělat zastávky a někam se podívat. To je velká výhoda naší vlasti.

Výlety po České republice jsou nejlepší možností pro rodiny s dětmi. Utužíte své vztahy a poučíte děti o historii země, která byla hrdá a dokázala se o sebe postarat. Doporučujeme, abyste si vyhradili alespoň tři dny (ale nejlépe celý týden), abyste měli dostatek času projít vše důležité. Pokud milujete sporty, nezapomeňte sebou kola. Všude dnes najdete cyklostezky, které jsou bezpečné a zároveň si po cestě najdete spoustu zábavy. Po celodenním výšlapu si zasloužíte spočinout v hotelu a dopřát si trochu masáže.

Kam se podívat v Českém Krumlově

Korunou Českého Krumlova je jednoznačně všem známý hrad a zámek s vysokou věží. O této kdysi psával náš prvotřídní spisovatel Karel Čapek, rád o ní tvrdil, že jinou takto zpracovanou věž nikdy nepotkal. V rámci prohlídky se nezapomeňte zastavit i v Maškarním sále nebo v zámeckém divadle. Kromě historického hradu a zámku s věží můžete navštívit muzea:

  • Muzeum TORTURX – muzeum mučení s voskovými figurínami
  • Muzeum obchodu
  • Regionální muzeum – muzeum historického a kulturního dědictví
  • Muzeum MARIONET
  • Muzeum Vltavínů
  • Muzeum Fotoateliér Seidel – muzeum s historií na fotkách
  • Muzeum historických motocyklů
  • Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu
  • A atd… (nejlepší je si udělat seznam a pomalu si muzea odškrtávat)

Pokud ovšem patříte mezi nadšence do vody, můžete spolu s ostatními objevovat kouzlo řeky Vltavy. Tato řeka jakoby obkružuje staré město i hradní ostroh. Při procházce po nábřeží si s partnerem můžete vychutnat lákadla kaváren, hospůdek nebo restaurací a dívat se na vodáky, jak se snaží nad řekou vyhrát. V případě, že byste se také chtěli vyblbnout na hladině řeky, můžete jít do půjčovny lodí, raftů nebo si domluvit vyhlídkovou plavbu. Aby byla prohlídka města zcela kompletní, měli byste do svého časového harmonogramu zařadit grafitový důl. Při takto nabitém programu, musíte někde složit hlavu. Ubytování v Českém Krumlově nepatří mezi nejdražší a rozhodně vám zde nebude nic scházet!

Cestou do Třeboně

Záleží na tom, kolik máte času. Pokud spěcháte, můžete být v Třeboni i do 50 minut. Ale pokud máte čas, můžete se cestou stavit v muzeu Roubenka, kde najde ráj každý, kdo miluje vlaky. O kus cesty dál vás čeká muzeum loutek, kde můžete zavzpomínat na různé pohádky. A pak už rovnou dojedete do Třeboně. Kromě této přímé cesty se můžete vydat oklikou do Českých Budějovic. V tomto městě můžete jít i za přírodou do parku Stromovka nebo do Branišovského Lesa.

Třeboň

V rámci Třeboně nestojí za zmínku pouze jejich kapří specialitky, ale také renesanční zámek, který můžete projít hned několika trasami. Za vidění stojí rozhodně všechny vyhlídkové trasy, které se zde nabízejí. Pokud se vám sem podaří přijet v létě, můžete využít rybník Svět, kde běžně probíhají letní rekreace (slouží jako středisko vodních sportů). Nicméně doporučujeme se jet podívat do rašelinných lázní, kde si odpočinete a dobijete baterky. A kde můžete složit hlavu? Není nic jednoduššího než se podívat právě sem – na ubytování v Třeboni!  Věříme, že si zde vybere úplně každý. V ubytovacích zařízeních nic nechybí a každý si zde najde své.

Tip na konec?

V Českém Krumlově můžete rovněž navštívit otočné divadlo v zámeckých zahradách, ale musíte si pohlídat lístky. Všechny bývají často dopředu vyprodány! A co se týče Třeboně, doporučujeme navíc navštívit i botanickou zahradu, kde najdete překrásné expozice.


innogy Karta zajištuje slevy ve skiareálech

22. ledna 2023 ve 21:07

innogy Karta zajišťuje ve všech třinácti partnerských skiareálech innogy dvacetiprocentní slevu na jednodenní skipas pro dospělého a desetiprocentní slevu na rodinné skipasy nebo skipasy pro děti.

Další články
Nahoru