Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - oblacno 14°C
Sobota 2. 3. 2024
Svátek má Anežka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Údajně nezaplacený hrob Karla Kryla? Informační šum způsobila cedulka s výzvou
Karel Kryl. Foto: Ivan Malý

Údajně nezaplacený hrob Karla Kryla? Informační šum způsobila cedulka s výzvou

Příspěvková organizace Hřbitovy a pohřební služby hl. m. Prahy nedávno umístila  na hrob písničkáře Karla Kryla na Břevnově malou žlutou cedulku s výzvou, aby ji nájemce hrobového místa kontaktoval. V médiích se v pondělí objevila informace, že hrob není zaplacen, veřejnost okamžitě začala nabízet finanční dary. Nakonec se ukázalo, že se jednalo o informační šum.

Hřbitovní zpráva od pondělního rána čelila znepokojeným telefonátům. Mnozí volající dokonce nabízeli, že nájem hrobu uhradí sami. „Vlna zájmu a solidarity, kterou zmíněná informace vyvolala, je samozřejmě potěšující a děkujeme za ni, rádi bychom ale veřejnost ujistili, že ke znepokojení není důvod,“ prohlásila správa. 

„Nájemné na další období sice ještě zaplaceno nebylo, ale stávající období dosud neskončilo – k tomu dojde až v průběhu letošního jara. Výzva, která se na hrobě objevila a v níž je nájemce vyzýván, aby kontaktoval správu hřbitova, vychází ze ,zákonné povinnosti správce pohřebiště upozornit nájemce s alespoň tříměsíčním předstihem na to, že se konec sjednaného nájmu blíží´,“ sdělila hřbitovní správa.

Forma výzvy se podle ní standardně používá v případě, kdy se kontaktní údaje ve smlouvě ukáží jako nefunkční nebo neaktuální. Tříletá ochranná lhůta, v níž má původní nájemce možnost nájemní vztah prodloužit, tak tedy v tomto případě dokonce ještě vůbec nezačala běžet. 

„A dodejme, že ani nezačne, protože podle posledních informací se již podařilo spojení s nájemci hrobu navázat,“ dodala hřbitovní správa.


Autor: puc

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

Včera ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Další články
Nahoru