Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší roboty a nové technologie
Vzdělávací program je založený na projektu Edubus, který je polytechnickou laboratoří. Foto: P4

Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší roboty a nové technologie

Praha 4 zareagovala na změnu rámcového vzdělávacího programu v oblasti informatiky a zajistila pro pedagogy ze škol, jichž je zřizovatelem, unikátní čtyřhodinový vzdělávací program Robotika od společnosti EDUteam.

Málokterá škola si může dovolit pořídit široké spektrum vybavení pro polytechnické vzdělávání, a tak se pedagogové budou moci osobně seznámit s jednotlivými technologiemi, které mohou využít ve výuce.

„Jsem ráda, že můžeme školám a potažmo pedagogům pomoci zorientovat se ve světě moderních technologií. Není nad to si nové technologie osobně vyzkoušet,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).

Vzdělávací program je založený na projektu Edubus, který je polytechnickou laboratoří. Tento ojedinělý vzdělávací projekt nabízí popularizaci moderních technologií. Pedagogové se v rámci programu Robotika mají možnost seznámit s robotickými pomůckami a zorientují se v nabídce nových technologií. Kromě shrnutí změn v RVP a jeho cílů budou pedagogům předvedeny vybrané edukační pomůcky a proběhne dílna, v níž bude možné si vše vyzkoušet.

„Věřím, že tento vzdělávací program bude motivovat školy do zapojení robotických pomůcek do výuky,“ dodala starostka.

Program Robotika proběhne pro přihlášené pedagogy 29. června od 14 hodin a 25. srpna od 11 hodin na Nuselské radnici.Autor: TZ, red

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru