Dnes Čtvrtek - jasno 31°C
Zítra Pátek - skorojasno 31°C
Čtvrtek 17. 6. 2021
Svátek má Adolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší roboty a nové technologie
Vzdělávací program je založený na projektu Edubus, který je polytechnickou laboratoří. Foto: P4

Učitelé z Prahy 4 si vyzkouší roboty a nové technologie

Praha 4 zareagovala na změnu rámcového vzdělávacího programu v oblasti informatiky a zajistila pro pedagogy ze škol, jichž je zřizovatelem, unikátní čtyřhodinový vzdělávací program Robotika od společnosti EDUteam.

Málokterá škola si může dovolit pořídit široké spektrum vybavení pro polytechnické vzdělávání, a tak se pedagogové budou moci osobně seznámit s jednotlivými technologiemi, které mohou využít ve výuce.

„Jsem ráda, že můžeme školám a potažmo pedagogům pomoci zorientovat se ve světě moderních technologií. Není nad to si nové technologie osobně vyzkoušet,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).

Vzdělávací program je založený na projektu Edubus, který je polytechnickou laboratoří. Tento ojedinělý vzdělávací projekt nabízí popularizaci moderních technologií. Pedagogové se v rámci programu Robotika mají možnost seznámit s robotickými pomůckami a zorientují se v nabídce nových technologií. Kromě shrnutí změn v RVP a jeho cílů budou pedagogům předvedeny vybrané edukační pomůcky a proběhne dílna, v níž bude možné si vše vyzkoušet.

„Věřím, že tento vzdělávací program bude motivovat školy do zapojení robotických pomůcek do výuky,“ dodala starostka.

Program Robotika proběhne pro přihlášené pedagogy 29. června od 14 hodin a 25. srpna od 11 hodin na Nuselské radnici.Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

Včera v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

Včera v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Na Petříně se dnes otevírá nové informační centrum pro turisty

15. června 2021 v 09:30

Jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek – Petřínská rozhledna dnes otevírá nové informační centrum. Návštěvníci zde získají všechny potřebné turistické informace nebo se dozví řadu zajímavostí, které s rozhlednou a petřínským vrchem souvisí. 

Kampaň s tématem Voda je život ve středu na Vyšehradě

15. června 2021 v 09:22

Ve středu 16. června se uskuteční od 9 do 18 hodin na pražském Vyšehradě na ploše před Starým purkrabstvím zábavně-vzdělávací kampaň pro školy a širokou veřejnost s názvem Voda je život. Akci pořádá hlavní město Praha pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka. Jedná se...

Chybí někde na ulici koš? Dejte vědět radnici

14. června 2021 v 07:55

Během června zahájilo oddělení životního prostředí Prahy 1 optimalizaci v počtu a rozmístění košů na psí exkrementy – zelené plastové koše, které jsou umístěny u zásobníků na sáčky.

Pražské věže s Prahou 5

12. června 2021 v 06:22

Pražské věže, velká celodenní dobrodružná hra po Pražských věžích, se koná v neděli 13. června na území Prahy 5.

Komentovaná procházka Prahy 6 Libockými usedlostmi

9. června 2021 v 11:13

Hlavním tématem komentované procházky s průvodkyní Hedvikou Čenkovou bude historie a místa zaniklých usedlostí a statků v Dolní Liboci.

Další články
Nahoru