dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Účet za povodně: škody na silnicích jsou 183 milionů
Červnová povodeň poškodila i pražské silnice. Foto: archiv MHMP

Účet za povodně: škody na silnicích jsou 183 milionů

Celkové náklady na odstraňování škod na pražských silnicích po červnové povodni dosáhly 183 milionů korun. Například jen mimořádné čištění přišlo na více než deset milionů. Okamžité opravy na 66 milionů a rekonstrukce většího rozsahu na necelých sto miliónů korun.

Účet za poškozené cesty mohl být v Praze ještě horší, než zmiňovaných 183 milionů korun. Díky včasné reakci zaměstnanců (TSK) a spolupracujících specializovaných společností se povedlo škody zmírnit. Například byly preventivně vyjmuty elektronické desky z řadičů semaforů na dvaceti křižovatkách ohrožených zatopením vodou. Stejně tak bylo před příchodem hlavní povodňové vlny odvezeno zařízení dispečinku Těšnovského tunelu.

Většina z poničených komunikací byla již vyčištěna, opravena a otevřena v rekordní době. Na některých komunikacích bylo poškození rozsáhlejší a jejich definitivní opravy poběží po celý letošní rok.

Celkem bylo v době povodňového ohrožení sledováno 152 mostů. „Po opadnutí zvýšené hladiny Vltavy a dalších toků bylo nutno u 58 objektů provést opakované zhodnocení jejich stavu a zjištění způsobených škod,“ uvedl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

Potápěčský průzkum stavu zdiva a ochranných záhozů pilířů byl proveden u čtrnácti vltavských mostů. Nejvíce byla na Vltavě poškozena lávka v Troji, kde po nezbytné opravě zábradlí je nařízen zostřený diagnostický průzkum zaměřený na ochranu pevné výztuže s vazbou na její smáčení vodou s následnou korozí.


Autor: Dalibor Kracík

Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru