dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - jasno
17°C
pozítří
Neděle - jasno
17°C
Účastníci programu STARTér si převzali šeky
STARTér podpořil i podnikatelský záměr uměleckého řezbáře pana Igora Kučery. Foto: NF Veolia

Účastníci programu STARTér si převzali šeky

Program STARTér, Věř si a podnikej! realizuje skupina Veolia prostřednictvím svého nadačního fondu v Moravskoslezském a Olomouckém kraji již od roku 2000. „Za 19 let existence bylo celkem podpořeno 2298 pracovních míst částkou 107,4 mil. korun. Podporujeme především tradiční a netradiční řemesla a výroby, infrastrukturní služby, projekty zlepšující životní prostředí či projekty se sociálním zaměřením. Zvlášť mě těší, že z celkového počtu 1393 podpořených projektů vzniklo 334 míst pro osoby se zdravotním postižením,“ uvádí Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia a ředitelka komunikace a marketingu skupiny Veolia pro střední a východní Evropu.

Šek si přišlo převzít 76 žadatelů, kteří dohromady vytvořili rovných 100 nových pracovních míst, z toho 12 pro osoby zdravotně znevýhodněné. Slavnostní akce proběhly v Ostravě v úterý 4. prosince a v Olomouci v pátek 7. prosince.

Díky pomoci Nadačního fondu Veolia může např. pekárna a chráněná dílna MVM Solution v Paskově u Ostravy zakoupit novou pekařskou pec, a rozšířit tak svůj sortiment ručně vyráběných pekařských produktů o další druhy a zaměstnat čtyři zdravotně znevýhodněné osoby.

Vlastní výrobu zavádí i společnost Wood season v Hustopečích nad Bečvou, která se zabývá produkcí designových dřevěných hraček a loutkových divadel. I zde najdou nově práci naši zdravotně znevýhodnění spoluobčané, vytvořena byla dvě pracovní místa.

Podpora tradičních řemesel a služeb
Mezi nejoriginálnější patří určitě podnikatelský záměr uměleckého řezbáře pana Igora Kučery z Vřesiny u Hlučína. Dle přání zákazníka je schopen vyrobit na zakázku téměř jakoukoliv sochu lidské postavy nebo zvířete v životní velikosti či reliéf.

Zkombinovat znalosti získané studiem architektury s řemeslnými dovednostmi a zkušenostmi se nově snaží také paní Adéla Drnovská z Ostravy. Výsledkem kombinace tradiční kožedělné výroby s moderními technologiemi jsou nádherné atypické vazby, brašny, peněženky nebo knižní vazby.

STARTér podpořil také nové fotografky, cukrářky, švadleny, stolaře, truhláře, instalatéry, zedníky či hodinové manžele.

Ani v letošním roce nechyběly mezi podpořenými tzv. zelené projekty. Za zmínku určitě stojí podnikatelský záměr paní Anny Pánkové Ekofarma pod Keprníkem či pana Ivo Nováka Lesní školka Seč. Zatímco paní Pánková se spolu s rodinnými příslušníky věnuje především chovu skotu a údržbě pastvin, pan Novák postavil své zelené podnikání na pěstování a prodeji sazenic lesních dřevin.

„STARTér patří k našim největším programům a rozhodně s ním počítáme i do budoucna. Pokud máte zájem informovat se o možnostech spolupráce, nebo se jen seznámit s dalšími podpořenými projekty, navštivte naše webové stránky www.nfveolia.cz či nadační stránku na Facebooku,“ doplňuje ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová.


Změny ve vedení innogy v ČR

Včera v 07:25

Martin Herrmann, šéf skupiny innogy v České republice, v úterý 17. září rezignoval na funkci CEO ve společnosti innogy Česká republika a CEO ve společnosti innogy Grid Holding. Po 17 letech působení pro společnosti RWE a innogy v České republice se tak nadále bude věnovat pouze práci...

Letos zřejmě zanikne rekordní množství firem

Včera v 07:00

Podnikání v České republice v prvním půlroce ukončilo 7908 kapitálových firem, což je o třetinu víc než ve stejném období loňského roku. Analýza poradenské společnosti Bisnode naznačuje, že by letos mohlo zaniknout rekordní množství firem. 

innogy bude i nadále pokračovat na českém trhu, potvrdila Evropská komise

17. září 2019 v 11:36

Tradiční a spolehlivý dodavatel energií innogy bude i nadále pokračovat na českém trhu. Toto dnes také potvrdila Evropská komise. Vyplývá to z podmínek, se kterými dnes schválila rozsáhlou výměnu aktiv mezi energetickými koncerny RWE a E.ON.

V srpnu vzniklo 2215 obchodních společností, nejméně od července 2018

17. září 2019 v 11:06

V sprnu letošního roku vzniklo v České republice 2215 obchodních společností a 1217 jich zaniklo. V ČR tak přibylo 998 společností, což je čtvrté nejmenší číslo od začátku roku 2010. V srpnu začalo zároveň podnikat 4920 fyzických osob a 2 tisíce své podnikání ukončily. Počet podnikatelů v ČR se...

Univerzální nástroj pro zviditelnění vaší firmy? Zkuste Roll up banner!

16. září 2019 v 10:15

Není žádným tajemstvím, že mezi nejefektivnější způsoby marketingové propagace patří ta nejjednodušší a nejuniverzálnější řešení. Tyto atributy bezezbytku splňuje Roll up banner. Ačkoliv mezi populární způsoby moderní propagace patří dnes především jako působiště internet, stále existuje mnoho...

Čtyři pilíře podnikání innogy

14. září 2019 v 10:01

Podnikání innogy u nás stojí na čtyřech hlavních pilířích – dodávkách zemního plynu a elektřiny, distribuci plynu, skladování plynu v podzemních zásobnících a výrobě tepla a elektřiny.

Další články
Nahoru