dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
U zoo vznikne nová zastávka MHD a cyklostezka, chodníky se dočkají opravy
Severní vchod do pražské zoo. Foto: archiv Ropid

U zoo vznikne nová zastávka MHD a cyklostezka, chodníky se dočkají opravy

Na severním okraji pražské zoologické zahrady vznikne nová zastávka městské hromadné dopravy. Celkovou opravou projde v druhé polovině příštího roku k areálu přiléhající ulice Pod Hrachovkou a část Trojské a K Bohnicím. Vybudována bude nová cyklostezka a chodník. Změny by měly stát asi 43 milionů korun.

Investice navazuje na plány zoo rozvíjet především horní část areálu, která není ohrožena povodněmi. V současné době je ulice Pod Hrachovkou ve špatném stavu, chodník chybí úplně. Podle informací v uveřejnění veřejné zakázky bude upraven asi 600 metrů dlouhý úsek ulice Pod Hrachovkou, která vede podél zoologické zahrady. Opraví se také kratší úseky Trojské a K Bohnicím, kde vznikne nová zastávka městské hromadné dopravy.

Na investice v dolní části zahrady, kde může pavilony ohrozit velká voda, už hlavní město nechce přispívat. Právě v této části bylo letos otevřeno Velemlokárium za 23,6 milionu korun. V případě velké vody chce zoo velemloky přesunout do horní části areálu a nechat pavilon řízeně zatopit vodou, která by protekla otevřenými dveřmi zaplněnými pytli s pískem.

Byla by tak čistší, což by pak zjednodušilo likvidaci škod. Ze záplavové zóny už se loni přestěhovali sloni a hroši. Jejich nový pavilon v horní části zahrady nazvaný Údolí slonů vyšel na 500 milionů korun. V bývalém výběhu těchto velkých savců se letos v červenci otevřel dětský areál s prolézačkami.

V roce 2016 se mají ze záplavové zóny odstěhovat také gorily. Na jejich nový domov hlavní město počítá se 121 miliony korun. Povodně zasáhly pavilon v roce 2002 i v roce 2013. Při záplavách v roce 2002 bylo nutné zvířata evakuovat a několik měsíců pak byla provizorně umístěna v zoo ve Dvoře Králové. Loni gorily povodeň přečkaly ve zvýšené věži.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru