dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
U žižkovské vozovny začne fungovat Vozovna, nové kulturní centrum Prahy 3
Součástí kulturního centra Vozovna je knihovna. Foto:mlp.cz

U žižkovské vozovny začne fungovat Vozovna, nové kulturní centrum Prahy 3

Poslední listopadový den začne na adrese Za Žižkovskou vozovnou 18 (s hlavním vchodem z Koněvovy ulice) fungovat nové kulturní centrum Vozovna s pobočkou knihovny.

Investorem rekonstrukce prostor nového víceúčelového kulturního centra Vozovna je Městská část Praha 3, která vyšla vstříc občanům tím, že zajistila v objektu i nové prostory pro pobočku knihovny.

Ta je situována do bývalé prodejny potravin v přízemí a je architektonicky propojena využitím bývalých výloh s výhledem do venkovního prostoru.
Víceúčelové sály kulturního centra v suterénu jsou propojeny s knihovnou výtahem a schodištěm, ale současně mají vlastní vchod z ulice a mohou tedy fungovat zcela nezávisle na otevírací době knihovny. Oba oddělitelné sály mají celkovou kapacitu až 100 míst. Občerstvení návštěvníků bude zajišťovat kavárna s otevírací dobou v během konání kulturních akcí.

„Kulturní centrum Vozovna se stává místem, které nabízí kvalitní bohatý program koncipovaný s ohledem na různé žánry. První zajímavé akce proběhnou hned první den provozu. Děti zveme na pohádku od 11 hodin, dospělé k poslechu swingu v podání Avalon Swing Tria od 15.30 nebo na recitál Vladimíra Merty od 19.00 hodin," informuje zástupce starostky Alexander Bellu. 

Společně s ním slavnostně otevře nový kulturní prostor v pondělí v 10 hodin starostka Vladislava Hujová, místostarosta Ivan Holeček a ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. Slavnostního otevření se zúčastní i tvůrci architektonického návrhu, občanských iniciativ a další hosté.

Dopravní spojení: tramvaje číslo 1, 9 a 11 do zastávky Vozovna Žižkov

Otevírací doba knihovny: Po 13–19, Út 9–16, St 12–19, Čt 12–19, Pá 9–16


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru