dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Na břehu Vltavy se bude střílet, možná přijde i Sam Hawkins a Tašunko
Haló, je doma Ribana? Návštěvníci akce uvidí týpíčka. Ilustrační foto: Hank Miller / Wikimedia Commons

Na břehu Vltavy se bude střílet, možná přijde i Sam Hawkins a Tašunko

Žluté lázně v Podolí se v neděli změní na Divoký západ na břehu Vltavy. Do areálu se sjedou indiáni, kteří zasvětí nejmenší návštěvníky do svých zvyků a tradic. Chybět nebude povídání v týpí, indiánské bubnování a tradiční tance. Strhne se i divoká pistolnická přestřelka! Den dětí se bude konat 31. května od 10 do 18 hodin, vstup na něj je zdarma.

Žluté lázně se promění v indiánskou vesnici, kde nebudou chybět tři pětimetrové stany týpí. Malí kovbojové a slečny se zde mohou naučit country tance i správné indiánské bubnování. V dětské dílničce si zájemci mohou vyrobit nefalšovanou indiánskou čelenku a nechat udělat indiánské malování na obličej. Zapojit se budou moci také do speciální soutěže s hracími kartami.

„Děti navštíví jednotlivá indiánská stanoviště, kde budou plnit úkoly a za ně dostanou razítka. Vyzkouší si tak třeba lukostřelbu, hru indiánů – lakros, hod podkovou a prohlédnou si zbraně kovbojů. Každý, kdo odevzdá vyplněnou kartu indiánovi nebo kovbojovi, získá odměnu,“ říká Libuše Klinková, manažerka programů pro děti areálu Žluté lázně.

V rámci Dne dětí bude k vidění také brazilské bojové umění capoeira. V areálu mohou malí hosté zdarma navštívit rozsáhlý dětský koutek s prolézačkami, bazénky a brouzdališti. Zájemci si vyzkoušejí také nafukovací hrad, vláček a kolotoč. Na nejmenší caparty čeká koutek s hračkami Little Tikes.

Pro rodiče dětí je připravený nově otevřený výčep v pivnici Tančírna, který nabízí ideálně chlazené pivo přímo do sklenice od speciálně proškolených výčepních. Nejmodernější výčep v Praze, který byl vyrobený na míru, zajistí správnou chuť piva, protože je dochlazované po celé délce své trasy k zákazníkovi – neztratí tak ani v největším vedru svoji kvalitu. Ve Žlutých lázních je k ochutnání nepasterizovaná desítka Gambrinus, Plzeň desítka tmavý Kozel, Cider a nealko Birell.

Den otevřených dveří budou mít také příměstské tábory Sluníčka se školkou. Rodiče se mohou dovědět o programu letních táborů ve Žlutých lázních kompletní informace po celý den v dětské dílničce.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru