dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
U tržnice SAPA byl objeven nelegální sklad masa a rybích produktů neznámého původu
Nelegálně provozovaný sklad v Libuši. Foto: SVS

U tržnice SAPA byl objeven nelegální sklad masa a rybích produktů neznámého původu

V těsné blízkosti tržnice SAPA v Libuši našli inspektoři Státní veterinární právy (SVS) spolu s policejním týmem zabývajícím se asijskou kriminalitou v Praze nelegálně provozovaný sklad, ve kterém bylo 2,3 tuny drůbežího masa, kachen a krevet.

„Veterinární inspektoři na místě zakázali prodej těchto produktů. Asijskému provozovateli potravinářského podniku hrozí za nesplnění povinností pokuta až milion korun,“ uvedl zástupce tiskového mluvčího SVS Petr Majer. Kromě toho, že provozovatel neměl sklad schválený, nedoložil ani původ masa.

Uvádění do oběhu živočišných produktů z neschválených potravinářských provozů představuje podle veterinářů riziko nedodržení podmínek bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti potravin.

Jelikož se sklad nachází u asijské tržnice, pracují veterináři i policisté s podezření, že zboží mířilo do stravovacích zařízení v areálu.  

Veterináři loni meziročně zpětinásobili kontroly v této libušské tržnici. Z 15 kontrol bylo 13 se závadami, navrhli pokuty za 400 000 korun, což je meziroční zvýšení na dvacetinásobek. Nejčastějším prohřeškem bylo to, že provozovatelé právě nedokázali prokázat původ masa.

V souvislosti s tržnicí SAPA jsme dříve informovali:

Obrazem: Vietnamské Blej-ču-žou nabídlo nechutné i drastické pohledy

Není Gucci jako Cuggi a Guggz. Celníci zajistili v tržnici Sapa 30 000 tisíc padělaných parfémů


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru