dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
U trampolíny zuří dětské boje, v parcích řádí živly. Radnice proto vyhlásí soutěž na šerifa
Karlovo náměstí pohledem z Novoměstské radnice. Foto: PaprikPaprika / Wikimedia Commons

U trampolíny zuří dětské boje, v parcích řádí živly. Radnice proto vyhlásí soutěž na šerifa

Radní Prahy 2 souhlasili s vyhlášením výběrového řízení na firmy zajišťující ostrahu v parcích Folimanka a Karlovo náměstí a na veřejných dětských hřištích U Vodárny a v Riegrových sadech. Pro ostrahu těchto čtyř lokalit se radnice rozhodla vzhledem k tomu, že v nich byla v poslední době zaznamenána zvýšená kriminalita.

V parku na Karlově náměstí lze snadno narazit na zloděje, narkomany, prostitutky či bezdomovce, kteří se vyskytují v parku přes den, nocují zde a dělají nepořádek. Na to se množily i stížnosti firmy zajišťující zahradnické práce. Podobný problém lze v menší míře zaznamenat i v parku Folimanka, kde navíc pod hradbami vyrůstají černé skládky.

Zhoršení bezpečnostní situace na dětském hřišti U Vodárny potvrdil monitoring v minulém roce. Při pravidelných kontrolách byly zaznamenány problémy s chováním některých agresivních skupin mládeže a se zajištěním pořádku zejména v okolí trampolíny.

Na dětském hřišti Riegrovy sady zase ve večerních hodinách docházelo k poškozování vybavení hřiště. Zejména v letních měsících zde byly problémy s chováním některých návštěvníků sousední soukromé restaurace.

„Záměrem městské části je zlepšit současný stav v parcích na Karlově náměstí, Folimance a na vybraných veřejných dětských hřištích. Od zajištění ostrahy parků si slibujeme zlepšení celkové bezpečnostní situace. Ostraha na Folimance bude navíc půjčovat sportovní potřeby a klíče od WC, její přítomnost by také měla zamezit vytváření černých skládek pod hradbami,“ uvádí zástupce starostky Václav Vondrášek s tím, že úkolem ostrahy na dětském hřišti U Vodárny bude především zajistit pořádek v chování dětí vůči sobě. Na hřišti v Riegrových sadech pak zamezit poškozování vybavení v letních měsících.

Ostraha parků bude městskou část po dobu dvou let stát téměř 3 miliony korun. Bude probíhat nepřetržitě 24 hodin denně od 1. dubna do 31. října 2015, v roce 2016 již od 1. března. Na dětských hřištích bude probíhat po otevírací dobu hřiště.

Dvakrát týdně bude ostraha 24 denně v Riegrových sadech, v noci z pátka na sobotu a ze soboty na neděli. „Mezi její hlavní úkoly bude patřit dohled nad dodržováním provozních a návštěvních řádů parků a hřišť, eliminace vandalismu na mobiliáři i v zeleni, omezení výskytu závadných osob a negativních jevů s tím spojených, zabezpečení pořádku v nočních hodinách, půjčování sportovních potřeb na dětských hřištích a dohled nad rizikovými skupinami mládeže,“ uvedla Ilona Chalupská z radnice Prahy 2.


Další články
Nahoru