Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
U Stromovky se otevře centrum popularizace ochrany přírody
Centrum bude nabízet i zážitkové programy pro děti. Foto: ustudankypoznani.cz

U Stromovky se otevře centrum popularizace ochrany přírody

Tento týden ve  středu začne v ulici Ovenecká v Praze 7 fungovat ekoncentrum U studánky poznání, které provozuje nezisková organizace Česká koalice pro ochranu biodiverzity. Posláním centra je probouzet pozitivní vztah k přírodě a inspirovat k její ochraně. K naplnění těchto cílů vznikla nabídka environmentálně-vzdělávacích aktivit pro školy i veřejnost.

U studánky poznání se nachází jen pár desítek metrů od Královské obory -  Stromovky. Toho využijí lektoři při svých zážitkových programech pro školy a při odpoledních kroužcích. Moderně vybavený interiér centra nabízí různé typy prostor pro různé činnosti. 

„Na děti čeká šatna připomínající indonéskou džungli. Během kroužku budou dětem nad hlavou kroužit malované vlaštovky, v promítacím salonku představíme naši produkci dokumentárních videí a nechybí ani univerzálně vybavený ateliér nebo společenská místnost pro větší setkání,” shrnula Kristýna Nováková ředitelka organizace CCBC. 

Důraz je podle ní kladený také na předzahrádku, která se postupně stává opravdovou zahradou, kde se děti budou moci seznámit s různými pěstebními postupy jako je akvaponie, hydroponie, aeroponie, pěstování v zemině i ve slámě, výživu rostlin i udržitelnou péči o zdroje. Propojí se zde biologie, chemie i fyzika. 

Dopoledne budou ve Studánce patřit školákům a učitelům, a to nejen těm z Prahy. Centrum U studánky poznání mohou v rámci svých výletů do Prahy navštívit školáci z celého Česka. 

Unikátnost centra podle Novákové spočívá především v tom, že se zde návštěvníci potkají s těmi, kteří se ochranou přírody zabývají v praxi. Tým lektorů se skládá z odborníků z praxe, kteří vnímají předávání znalostí a zkušeností jako nezbytnou součást ochrany přírody. 

Zájemci mohou v centru volit ze zážitkových programů pro školy a jiné dětské kolektivy, workshopů pro pedagogy, odpoledních kroužků pro děti, večerních setkání formou besed a jiných událostí pro širokou veřejnost. 

Centrum nabízí škálu aktivit, která se se skládá z programů pro školy a volnočasové programy pro děti. Za vznikem centra stojí neziskovka CCBC, která se vzdělávacím aktivitám věnuje od roku 2018.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru