Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
U Stromovky se otevře centrum popularizace ochrany přírody
Centrum bude nabízet i zážitkové programy pro děti. Foto: ustudankypoznani.cz

U Stromovky se otevře centrum popularizace ochrany přírody

Tento týden ve  středu začne v ulici Ovenecká v Praze 7 fungovat ekoncentrum U studánky poznání, které provozuje nezisková organizace Česká koalice pro ochranu biodiverzity. Posláním centra je probouzet pozitivní vztah k přírodě a inspirovat k její ochraně. K naplnění těchto cílů vznikla nabídka environmentálně-vzdělávacích aktivit pro školy i veřejnost.

U studánky poznání se nachází jen pár desítek metrů od Královské obory -  Stromovky. Toho využijí lektoři při svých zážitkových programech pro školy a při odpoledních kroužcích. Moderně vybavený interiér centra nabízí různé typy prostor pro různé činnosti. 

„Na děti čeká šatna připomínající indonéskou džungli. Během kroužku budou dětem nad hlavou kroužit malované vlaštovky, v promítacím salonku představíme naši produkci dokumentárních videí a nechybí ani univerzálně vybavený ateliér nebo společenská místnost pro větší setkání,” shrnula Kristýna Nováková ředitelka organizace CCBC. 

Důraz je podle ní kladený také na předzahrádku, která se postupně stává opravdovou zahradou, kde se děti budou moci seznámit s různými pěstebními postupy jako je akvaponie, hydroponie, aeroponie, pěstování v zemině i ve slámě, výživu rostlin i udržitelnou péči o zdroje. Propojí se zde biologie, chemie i fyzika. 

Dopoledne budou ve Studánce patřit školákům a učitelům, a to nejen těm z Prahy. Centrum U studánky poznání mohou v rámci svých výletů do Prahy navštívit školáci z celého Česka. 

Unikátnost centra podle Novákové spočívá především v tom, že se zde návštěvníci potkají s těmi, kteří se ochranou přírody zabývají v praxi. Tým lektorů se skládá z odborníků z praxe, kteří vnímají předávání znalostí a zkušeností jako nezbytnou součást ochrany přírody. 

Zájemci mohou v centru volit ze zážitkových programů pro školy a jiné dětské kolektivy, workshopů pro pedagogy, odpoledních kroužků pro děti, večerních setkání formou besed a jiných událostí pro širokou veřejnost. 

Centrum nabízí škálu aktivit, která se se skládá z programů pro školy a volnočasové programy pro děti. Za vznikem centra stojí neziskovka CCBC, která se vzdělávacím aktivitám věnuje od roku 2018.


Autor: red

Praha spustí další etapu přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod

Dnes v 07:42

Radní Prahy na svém jednání odsouhlasili uskutečnění veřejné zakázky na stavbu Nátokového labyrintu – levý břeh, který je další etapou projektu celkové přestavby a rozšíření Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Samotná stavba by měla trvat zhruba...

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

27. listopadu 2023 ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

27. listopadu 2023 ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru