dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
U stanice metra Hradčanská vznikne nové místo pro trhy a další veřejné akce
Pohled od Bubenečské ulice na přechod přes železniční trať do ulice Milady Horákové. V těchto místech se budou pořádat akce Prahy 6. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

U stanice metra Hradčanská vznikne nové místo pro trhy a další veřejné akce

Nedaleko stanice metra Hradčanská v Praze 6 vznikne nové místo pro pořádání veřejných akcí a trhů. Městská část se dohodla s majitelem pozemku, Správou železniční dopravní cesty (SŽDC). Od prosince si plochu v Dejvicích o celkové rozloze 1057 metrů čtverečních pronajme.

Pozemek leží mezi ulicemi Milady Horákové a Dejvická. Nájemné bude činit 200 korun za metr čtvereční za rok. Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou.

Radnice šesté městské části již delší dobu hledala pozemky, které by svojí rozlohou a umístěním byly vhodné k pořádání rozličných dobročinných akcí občanských spolků, společenských akcí Prahy 6, farmářských trhů či volnočasových akcí pro děti i dospělé.

„Zvolené pozemky se z tohoto pohledu jeví jako zcela optimální. Nachází se totiž v pohodlné docházkové vzdálenosti od stanice metra Hradčanská a nadto jsou ve vlastnictví státu,“ uvedl radní Prahy 6 zodpovědný za ekonomiku Jaromír Vaculík.


Další články
Nahoru