dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
U stanice metra Hradčanská asi vznikne nová tržnice
Starší pohled na území, které by chtěla Praha 6 nechat upravit. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

U stanice metra Hradčanská asi vznikne nová tržnice

Radnice Prahy 6 se chystá upravit prostor u vstupu do stanice metra A Hradčanská. Měly by se tu například objevit stánky a nová dlažba. ČTK to řekl místostarosta Martin Polách (ANO). Kdy k úpravám přesně dojde a kolik budou stát, zatím není jasné, radnice konkrétní projekt teprve připravuje.

Radnice chce předělat prostor u výstupu z metra a přechodu přes koleje naproti křižovatce ulic Dejvická, Bubenečská a Pod Kaštany. Pozemek je nevyužitý a je na něm pouze poničený trávník s vyšlapanými cestičkami.

„Celý prostor bychom rádi předláždili a vybudovali tu malou tržnici, která ale nebude fungovat jako farmářské trhy pouze jednou za čas, ale byla by tu nastálo," řekl Polách. Přibýt tu mají rovněž nové lavičky nebo odpadkové koše. V přilehlé části Dejvické ulice pak plánuje radnice doplnit uliční stromořadí.

V současné době radnice řeší pořízení projektu na přípojky a předláždění. Praze 6 nepatří všechny pozemky, které chce upravit, proto se podle Polácha již domluvila se Správou železniční dopravní cesty na pronájmu části sousedící s nádražím.

Na části parcely, kde chce radnice tržnici, dříve stávala budova stavebnin. Tu hlavní město před několika lety vykoupilo a nechalo ji zbourat a na jejím místě dnes ústí výstup z metra.


Další články
Nahoru