Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
U Sparty demonstrovali sněhuláci. V kampani se politici mění na šoumeny
Sněhuláci na Letné. Foto: Miroslav Slíž

U Sparty demonstrovali sněhuláci. V kampani se politici mění na šoumeny

Volby do Poslanecké sněmovny se blíží, rozhodovat se bude už za dva měsíce. V politickém boji o hlasy se tradičně používají i ostré lokte, podpásovky, osobní útoky. A také je tu snaha zaujmout za každou cenu, hranice vtipnosti, vkusu, trapnosti nebo podbízivosti mají partaje nastaveny různě. I letos se určitě dočkáme řady happeningů. Jeden se konal včera na Letné na dohled od stadionu fotbalistů Sparty.

Na poslední úspěch Strany zelených ve volbách do Sněmovny se už hodně práší. Zatím se nezdá, že by to měl letošek nějak změnit, v průzkumech se strana pohybuje hluboko pod hranicí potřebných pěti procent.

O to víc se Zelení snaží zaujmout potencionální voliče happeningy, jeden z nich proběhl včera na Letné. Shromáždilo se na něm několik sněhuláků, údajně „zdecimovaných klimatickou krizí, aby vyjádřili své rozhořčení na vládu ČR za laxnost a nečinnost v otázce ochrany klimatu“. Alespoň tak to popsala strana v tiskovém prohlášení.

Hesla na transparentech vedle výzvy „Nenechte nás roztát!” odkazovala na aktuální klimatickou zprávu vědeckého panelu IPCC. Ta mluví o nutnosti urgentních kroků pro odvrácení nejzávažnějších dopadů změn klimatu.

Demonstrace se později přesunula před Úřad vlády. Zde byli organizátoři akce poté, co na dlažbu vyskládali sněhuláky, legitimováni policií. Apel na vládu, aby nebrala klimatickou změnu s ledovým klidem, byl jedním z cílů demonstrace.

„Dneska to jsou sněhuláci, komu jde při stále rostoucích teplotách o život. Zítra to ale budeme my všichni. A právě nečinnost vlády ve věci ochrany klimatu z nás všech dělá takové sněhuláky,” uvedla k demonstraci sněhuláků lídryně Zelených Magdalena Davis.


Autor: Karel Netolický

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru