Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
U Sparty demonstrovali sněhuláci. V kampani se politici mění na šoumeny
Sněhuláci na Letné. Foto: Miroslav Slíž

U Sparty demonstrovali sněhuláci. V kampani se politici mění na šoumeny

Volby do Poslanecké sněmovny se blíží, rozhodovat se bude už za dva měsíce. V politickém boji o hlasy se tradičně používají i ostré lokte, podpásovky, osobní útoky. A také je tu snaha zaujmout za každou cenu, hranice vtipnosti, vkusu, trapnosti nebo podbízivosti mají partaje nastaveny různě. I letos se určitě dočkáme řady happeningů. Jeden se konal včera na Letné na dohled od stadionu fotbalistů Sparty.

Na poslední úspěch Strany zelených ve volbách do Sněmovny se už hodně práší. Zatím se nezdá, že by to měl letošek nějak změnit, v průzkumech se strana pohybuje hluboko pod hranicí potřebných pěti procent.

O to víc se Zelení snaží zaujmout potencionální voliče happeningy, jeden z nich proběhl včera na Letné. Shromáždilo se na něm několik sněhuláků, údajně „zdecimovaných klimatickou krizí, aby vyjádřili své rozhořčení na vládu ČR za laxnost a nečinnost v otázce ochrany klimatu“. Alespoň tak to popsala strana v tiskovém prohlášení.

Hesla na transparentech vedle výzvy „Nenechte nás roztát!” odkazovala na aktuální klimatickou zprávu vědeckého panelu IPCC. Ta mluví o nutnosti urgentních kroků pro odvrácení nejzávažnějších dopadů změn klimatu.

Demonstrace se později přesunula před Úřad vlády. Zde byli organizátoři akce poté, co na dlažbu vyskládali sněhuláky, legitimováni policií. Apel na vládu, aby nebrala klimatickou změnu s ledovým klidem, byl jedním z cílů demonstrace.

„Dneska to jsou sněhuláci, komu jde při stále rostoucích teplotách o život. Zítra to ale budeme my všichni. A právě nečinnost vlády ve věci ochrany klimatu z nás všech dělá takové sněhuláky,” uvedla k demonstraci sněhuláků lídryně Zelených Magdalena Davis.


Autor: Karel Netolický

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Další články
Nahoru