dnes
Čtvrtek - zatazeno
31°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
17°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
18°C
U Šlechtovy restaurace rostou letničky, které zaseli školáci
Děti si vyzkoušely celý postup založení květinových záhonů. Foto: MHMP

U Šlechtovy restaurace rostou letničky, které zaseli školáci

Záhony na parteru před Šlechtovou restaurací ve Stromovce jsou do doby dokončení rekonstrukce objektu Šlechtovky provizorně zakládány z přímých výsevů a jsou doplňovány letničkami z předpěstované sadby. Již čtvrtým rokem odbor ochrany prostředí pražského magistrátu k této činnosti zve školní děti. 

Ve Stromovce se minulý týden vystřídaly tři třídy z nedaleké Fakultní ZŠ Umělecká z Prahy 7. Děti si mohly vyzkoušet celý postup založení květinových záhonů z letniček z přímých výsevů a z předpěstované sadby na třech velkých záhonech. Jako malou odměnu si odnesly i vzorek osiva letniček, který zde byl vyséván.

„Je velmi důležité, aby městské děti dostávaly příležitost podílet se na zakládání záhonů a pokud možno i na péči o ně. Vidí, kolik práce dá takový záhon založit, více si pak zeleně považují a také ji víc chrání,“ říká radní hl. m. Prahy Jana Plamínková, která tuto aktivitu podporuje.


Strážníkům v Libuši se rozšíří služebna

Dnes v 10:44

Město vyšlo vstříc žádosti pražské Libuše o poskytnutí finančních prostředků ve výši 8 a půl milionu na přístavbu služebny městské policie. Tento krok umožní navýšit potřebný počet strážníků, což přispěje ke zvýšení bezpečnosti v této části Prahy. 

Praha má plán vodohospodářské infrastruktury pro roky 2019-2023

Včera v 09:38

Střednědobý investiční plán, podle kterého se řídí činnost Pražské vodohospodářské společnost, schválila Rada hl. m. Prahy. Plán definuje pro horizont pěti let věcné a finanční potřeby na rekonstrukce a dostavbu jednotlivých systémů pražské vodohospodářské infrastruktury. Je zpracováván na základě...

Fotosoutěž Hostivař – z5 v čase v Praze 15

Včera v 09:24

Praha 15 vyhlásila 4. ročník fotografické soutěže na téma „ Hostivař – z5 v čase“. Soutěž je určena pro všechny věkové kategorie a pořádá se v rámci Dnů Prahy 15.

Český červený kříž Prahy 1 obdrží od města dotaci na mimořádnou pohotovost

19. června 2018 ve 20:24

Praha poskytne finanční příspěvek Oblastnímu spolku Českého červeného kříže Prahy 1. Prostředky ve výši 1 376 000 korun jsou, podle usnesení pražského zastupitelstva z minulého týdne, určeny k zajištění humanitární pohotovosti v případě mimořádných...

Další články
Nahoru