dnes
Čtvrtek - jasno
17°C
zítra
Pátek - skorojasno
19°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
21°C
U Šlechtovy restaurace rostou letničky, které zaseli školáci
Děti si vyzkoušely celý postup založení květinových záhonů. Foto: MHMP

U Šlechtovy restaurace rostou letničky, které zaseli školáci

Záhony na parteru před Šlechtovou restaurací ve Stromovce jsou do doby dokončení rekonstrukce objektu Šlechtovky provizorně zakládány z přímých výsevů a jsou doplňovány letničkami z předpěstované sadby. Již čtvrtým rokem odbor ochrany prostředí pražského magistrátu k této činnosti zve školní děti. 

Ve Stromovce se minulý týden vystřídaly tři třídy z nedaleké Fakultní ZŠ Umělecká z Prahy 7. Děti si mohly vyzkoušet celý postup založení květinových záhonů z letniček z přímých výsevů a z předpěstované sadby na třech velkých záhonech. Jako malou odměnu si odnesly i vzorek osiva letniček, který zde byl vyséván.

„Je velmi důležité, aby městské děti dostávaly příležitost podílet se na zakládání záhonů a pokud možno i na péči o ně. Vidí, kolik práce dá takový záhon založit, více si pak zeleně považují a také ji víc chrání,“ říká radní hl. m. Prahy Jana Plamínková, která tuto aktivitu podporuje.


Praha 2 zve na ‎nejlepší česká vína v Praze

Včera v 10:20

Největší degustační výstava vín v pondělí 3. června od 13:30 do 18 hodin v Novoměstské radnici v Praze 2. Všechna ze 150 vystavených českých vín se zúčastnila Národní soutěže vín.

Další články
Nahoru