dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - jasno
32°C
U Šlechtovy restaurace rostou letničky, které zaseli školáci
Děti si vyzkoušely celý postup založení květinových záhonů. Foto: MHMP

U Šlechtovy restaurace rostou letničky, které zaseli školáci

Záhony na parteru před Šlechtovou restaurací ve Stromovce jsou do doby dokončení rekonstrukce objektu Šlechtovky provizorně zakládány z přímých výsevů a jsou doplňovány letničkami z předpěstované sadby. Již čtvrtým rokem odbor ochrany prostředí pražského magistrátu k této činnosti zve školní děti. 

Ve Stromovce se minulý týden vystřídaly tři třídy z nedaleké Fakultní ZŠ Umělecká z Prahy 7. Děti si mohly vyzkoušet celý postup založení květinových záhonů z letniček z přímých výsevů a z předpěstované sadby na třech velkých záhonech. Jako malou odměnu si odnesly i vzorek osiva letniček, který zde byl vyséván.

„Je velmi důležité, aby městské děti dostávaly příležitost podílet se na zakládání záhonů a pokud možno i na péči o ně. Vidí, kolik práce dá takový záhon založit, více si pak zeleně považují a také ji víc chrání,“ říká radní hl. m. Prahy Jana Plamínková, která tuto aktivitu podporuje.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru