Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
U skateparku na Lužinách otevřela Praha 13 multifunkční hřiště
Součástí hřiště je i lezecká stěna. Foto: MČ Praha 13

U skateparku na Lužinách otevřela Praha 13 multifunkční hřiště

Děti, mládež a rodiny mohou od čtvrtka navštívit nové multifunkční hřiště v Praze 13 v těsné blízkosti nového skateparku na Lužinách. Slavnostně ho otevřeli starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS) a místostarostka Marcela Plesníková (ANO). Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.

Celý prostor kolem skateparku byl rekonstruován postupně, protože se jedná o velkou plochu. Práce byly rozděleny do tří etap. První etapa, stavba plochy pro méně pokročilé jezdce, byla zahájena na konci roku 2021 a druhá etapa, úprava plochy pro pokročilé, byla zahájena v roce 2022.

„Druhá etapa byla kompletně dokončena loni a nový skatepark má dnes nejmodernější parametry, které splňují nároky i pro mezinárodní závody. Třetí etapu jsme zahájili koncem minulého roku, práce na místě začaly na jaře, jakmile to počasí umožnilo,“ řekl starosta Vodrážka.

Celkové náklady na poslední etapu byly 6,5 milionu korun, zatímco na první a druhou, tedy vybudování samotného skateparku, byly podle dřívějšího sdělení radnice 16,2 milionu korun, z toho 9,2 milionu bylo hrazeno z rozpočtu Prahy 13 a 7 milionů bylo dáno z účelově vázané dotace od hlavního města.

„Nové hřiště přináší zcela novou multifunkční sportovní plochu na pryžovém povrchu, a to pro děti, mládež i dospělé, na níž mají místní obyvatelé k dispozici prostor pro míčové hry a nejmenší děti nejrůznější sportovní prvky. Současně stěna skateparku může posloužit horolezcům a nechybějí ani workoutové prvky,“ uvedla místostarostka Plesníková.


Autor: red

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

Včera v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru