dnes
Neděle - jasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
27°C
U ruzyňského letiště začne ještě v říjnu vznikat největší velkoplošná malba v Česku
Velkoplošná malba na halu v Humpolci je téměř hotova. Náledně začne realizace v Praze. Foto: CTP

U ruzyňského letiště začne ještě v říjnu vznikat největší velkoplošná malba v Česku

V CTParku Prague Airport začne ještě v říjnu vznikat největší mural art v Česku. Jedná se o velkoplošnou malbu na stěnách, která je v tomto případě pojata formou graffiti. Postará se o ni jeden z vítězů mezinárodní mural art soutěže CTP Art Wall, český umělec s pseudonymem TRON.

Další rozlehlý mural art zkrášlí průmyslovou halu v Humpolci, kde se o ni postará další vítěz jmenované soutěže pořádané společností CTP ve spolupráci s vizuálním studiem DRAWetc., belgický umělec s pseudonymem DZIA. Oba autoři pomalují dohromady více než 6500 m2 plochy.

Dokončení první malby, která začala počátkem tohoto měsíce v Humpolci, skončí ještě tento týden. Potom začne realizace stavby v logistickém centru nedaleko ruzyňského letiště.

Realizace projektu vždy začíná demontáží bannerů a odstraněním základního nátěru. Následuje hloubkové vyčištění povrchu, na který umělci postupně nanesou samotnou kresbu z návrhu. Používat přitom budou speciální barvy.

„Mural art je forma legální zakázky na míru a zároveň výzva, protože čím větší plocha je, tím je výroba komplikovanější. Ve velkých, nejen evropských, městech je mural art vidět všude a je i městem podporován. V Praze najdeme mural arty v podstatě pouze tři, což je zoufalé,“ říká Hanina Větrovcová, zakladatelka soutěže Raw Art Wrestling a porotkyně soutěže CTP Art Wall.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Další články
Nahoru