dnes
Pátek - oblacno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
25°C
pozítří
Neděle - zatazeno
25°C
U ruzyňského letiště začne ještě v říjnu vznikat největší velkoplošná malba v Česku
Velkoplošná malba na halu v Humpolci je téměř hotova. Náledně začne realizace v Praze. Foto: CTP

U ruzyňského letiště začne ještě v říjnu vznikat největší velkoplošná malba v Česku

V CTParku Prague Airport začne ještě v říjnu vznikat největší mural art v Česku. Jedná se o velkoplošnou malbu na stěnách, která je v tomto případě pojata formou graffiti. Postará se o ni jeden z vítězů mezinárodní mural art soutěže CTP Art Wall, český umělec s pseudonymem TRON.

Další rozlehlý mural art zkrášlí průmyslovou halu v Humpolci, kde se o ni postará další vítěz jmenované soutěže pořádané společností CTP ve spolupráci s vizuálním studiem DRAWetc., belgický umělec s pseudonymem DZIA. Oba autoři pomalují dohromady více než 6500 m2 plochy.

Dokončení první malby, která začala počátkem tohoto měsíce v Humpolci, skončí ještě tento týden. Potom začne realizace stavby v logistickém centru nedaleko ruzyňského letiště.

Realizace projektu vždy začíná demontáží bannerů a odstraněním základního nátěru. Následuje hloubkové vyčištění povrchu, na který umělci postupně nanesou samotnou kresbu z návrhu. Používat přitom budou speciální barvy.

„Mural art je forma legální zakázky na míru a zároveň výzva, protože čím větší plocha je, tím je výroba komplikovanější. Ve velkých, nejen evropských, městech je mural art vidět všude a je i městem podporován. V Praze najdeme mural arty v podstatě pouze tři, což je zoufalé,“ říká Hanina Větrovcová, zakladatelka soutěže Raw Art Wrestling a porotkyně soutěže CTP Art Wall.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru