dnes
Pátek - zatazeno
19°C
zítra
Sobota - jasno
15°C
pozítří
Neděle - zatazeno
12°C
U ruzyňského letiště začne ještě v říjnu vznikat největší velkoplošná malba v Česku
Velkoplošná malba na halu v Humpolci je téměř hotova. Náledně začne realizace v Praze. Foto: CTP

U ruzyňského letiště začne ještě v říjnu vznikat největší velkoplošná malba v Česku

V CTParku Prague Airport začne ještě v říjnu vznikat největší mural art v Česku. Jedná se o velkoplošnou malbu na stěnách, která je v tomto případě pojata formou graffiti. Postará se o ni jeden z vítězů mezinárodní mural art soutěže CTP Art Wall, český umělec s pseudonymem TRON.

Další rozlehlý mural art zkrášlí průmyslovou halu v Humpolci, kde se o ni postará další vítěz jmenované soutěže pořádané společností CTP ve spolupráci s vizuálním studiem DRAWetc., belgický umělec s pseudonymem DZIA. Oba autoři pomalují dohromady více než 6500 m2 plochy.

Dokončení první malby, která začala počátkem tohoto měsíce v Humpolci, skončí ještě tento týden. Potom začne realizace stavby v logistickém centru nedaleko ruzyňského letiště.

Realizace projektu vždy začíná demontáží bannerů a odstraněním základního nátěru. Následuje hloubkové vyčištění povrchu, na který umělci postupně nanesou samotnou kresbu z návrhu. Používat přitom budou speciální barvy.

„Mural art je forma legální zakázky na míru a zároveň výzva, protože čím větší plocha je, tím je výroba komplikovanější. Ve velkých, nejen evropských, městech je mural art vidět všude a je i městem podporován. V Praze najdeme mural arty v podstatě pouze tři, což je zoufalé,“ říká Hanina Větrovcová, zakladatelka soutěže Raw Art Wrestling a porotkyně soutěže CTP Art Wall.


Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru