dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Pražská politika

U Průhonu, U Průhonu, Argentinská. Praha 7 vybírá ze tří nabídek sídlo nové radnice

Ve středu 11. listopadu proběhlo veřejné otevírání obálek s nabídkami na prodej nemovitosti v rámci soutěže na nové sídlo radnice Prahy 7. Z pěti doručených nabídek tři odpovídaly zadání městské části.

„Nabídky nyní vyhodnocujeme. Zadali jsme zpracování odborných posudků, které nám řeknou, v jakém stavu jsou budovy a jaké další náklady bude jejich adaptace pro potřeby úřadu vyžadovat. Touto cestou získáme přehled o celkových pořizovacích nákladech, které dle výstupů z referenda nesmí přesáhnout 500 milionů korun. Z referenda vyplývají také hlavní hodnotící kritéria, kterými jsou ekonomická výhodnost a dopravní dostupnost, uvedl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

Do veřejné soutěže byly přihlášeny tři nabídky, splňující zadané podmínky:
U Průhonu 1515/32  
U Průhonu 1338/38  
Argentinská 286/38

Dvě vyřazené nabídky se týkaly pozemku v ulici U Papírny (nejednalo se o nabídku budovy) a objektu U Pergamenky 1145/12 (objekt nenabízel vlastník budovy a jednalo se výzvu k účasti v dražbě).

Praha 7 nyní bude posuzovat stav budov, vnitřní dispozice, náročnost případných úprav, dopravní dostupnost a další aspekty podstatné pro následné rozhodnutí zastupitelstva, se kterým vlastníkem bude městská část jednat o koupi. To by dle zadání soutěže mělo padnout do 21 dnů.

Sedmá městská část zároveň připravuje setkání s občany, kde veřejnost blíže seznámí se všemi variantami možného umístění nové radnice. Setkání se uskuteční v pátek 20. listopadu od 18 hodin v aule ZŠ Tusarova (Tusarova 21, Praha 7). V příštím týdnu proběhnou také prohlídky posuzovaných objektů. 


Další články
Nahoru