Dnes Středa - zatazeno 4°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 3°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
U Proseckého rybníka našel hledač pokladů dělostřelecký granát
Nalezená munice před likvidací. Foto: Policie ČR

U Proseckého rybníka našel hledač pokladů dělostřelecký granát

Včera kolem devatenácté hodiny rekreační hledač pokladů oznámil na tísňovou linku 158, že nedaleko Proseckého rybníku v Praze 9 nalezl předmět připomínající munici.

Na místo vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří oblast uzavřeli a vyčkali na příjezd pyrotechnika.

„Zatímco péjáci dohlíželi, aby se v okolí nálezu nezdržovali náhodní kolemjdoucí, odborník na výbušniny zjistil, že se jedná o značně zkorodovaný dělostřelecký protipancéřový granát, který se používal zejména v období 2. světové války,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pyrotechnik předmět následně zajistil, a odvezl na určené místo k zneškodnění. „Bezpečná detonace pak proběhla za dodržení bezpečnostních opatření dnes dopoledne na opuštěném místě,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Další články
Nahoru