Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
U Proseckého rybníka našel hledač pokladů dělostřelecký granát
Nalezená munice před likvidací. Foto: Policie ČR

U Proseckého rybníka našel hledač pokladů dělostřelecký granát

Včera kolem devatenácté hodiny rekreační hledač pokladů oznámil na tísňovou linku 158, že nedaleko Proseckého rybníku v Praze 9 nalezl předmět připomínající munici.

Na místo vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří oblast uzavřeli a vyčkali na příjezd pyrotechnika.

„Zatímco péjáci dohlíželi, aby se v okolí nálezu nezdržovali náhodní kolemjdoucí, odborník na výbušniny zjistil, že se jedná o značně zkorodovaný dělostřelecký protipancéřový granát, který se používal zejména v období 2. světové války,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pyrotechnik předmět následně zajistil, a odvezl na určené místo k zneškodnění. „Bezpečná detonace pak proběhla za dodržení bezpečnostních opatření dnes dopoledne na opuštěném místě,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: red

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru