Dnes Sobota - obcasny-dest 22°C
Zítra Neděle - polojasno 28°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
U Proseckého rybníka našel hledač pokladů dělostřelecký granát
Nalezená munice před likvidací. Foto: Policie ČR

U Proseckého rybníka našel hledač pokladů dělostřelecký granát

Včera kolem devatenácté hodiny rekreační hledač pokladů oznámil na tísňovou linku 158, že nedaleko Proseckého rybníku v Praze 9 nalezl předmět připomínající munici.

Na místo vyrazili policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří oblast uzavřeli a vyčkali na příjezd pyrotechnika.

„Zatímco péjáci dohlíželi, aby se v okolí nálezu nezdržovali náhodní kolemjdoucí, odborník na výbušniny zjistil, že se jedná o značně zkorodovaný dělostřelecký protipancéřový granát, který se používal zejména v období 2. světové války,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pyrotechnik předmět následně zajistil, a odvezl na určené místo k zneškodnění. „Bezpečná detonace pak proběhla za dodržení bezpečnostních opatření dnes dopoledne na opuštěném místě,“ dodal policejní mluvčí.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

Včera v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru