Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
U pražských hasičů je kvůli covidu mimo službu přes šedesát lidí
Pražský hasič s rouškou. Ilustrační foto: archiv

U pražských hasičů je kvůli covidu mimo službu přes šedesát lidí

Pražští hasiči mezi sebou evidují přes 40 pozitivně testovaných členů sboru a zaměstnanců, mimo službu je přes 60 lidí.

„Stále pečlivě trasujeme a máme opatření, která zabraňují dalšímu šíření ve sboru. Od jara loňského roku až do začátku ledna 2021 prodělalo covid-19 u pražských hasičů necelých 200 lidí. S ohledem na to jsme zavedli vlastní testování v rámci sboru,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Martin Kavka.

První týden letošního roku prošlo testováním 715 příslušníků a zaměstnanců pražského hasičského sboru. „Reagovali jsme tak na zvýšenou mobilitu lidí během vánočních svátků. Pozitivita byla zachycena u osmi osob, většinou bezpříznakových. Zabránilo se tím komunitnímu šíření na pracovišti,“ sdělil Kavka.

Část pozitivních hasičů bylo zachyceno již během zvýšeného antigenního testování ještě před vánočními svátky, a to zejména u výjezdových hasičů a na operačním středisku.

„Moc děkuji svým kolegům, že se zapojili do plošného testování. Již od jara se chovají všichni zodpovědně, podstoupením antigenních testů se podíleli na udržení akceschopnosti sboru a tím i bezpečnosti hlavního města,“ uvedl ředitel pražských hasičů Luděk Prudil. 


Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Další články
Nahoru