Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - zatazeno 18°C
Pátek 17. 9. 2021
Svátek má Naděžda
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
U pražských hasičů je kvůli covidu mimo službu přes šedesát lidí
Pražský hasič s rouškou. Ilustrační foto: archiv

U pražských hasičů je kvůli covidu mimo službu přes šedesát lidí

Pražští hasiči mezi sebou evidují přes 40 pozitivně testovaných členů sboru a zaměstnanců, mimo službu je přes 60 lidí.

„Stále pečlivě trasujeme a máme opatření, která zabraňují dalšímu šíření ve sboru. Od jara loňského roku až do začátku ledna 2021 prodělalo covid-19 u pražských hasičů necelých 200 lidí. S ohledem na to jsme zavedli vlastní testování v rámci sboru,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Martin Kavka.

První týden letošního roku prošlo testováním 715 příslušníků a zaměstnanců pražského hasičského sboru. „Reagovali jsme tak na zvýšenou mobilitu lidí během vánočních svátků. Pozitivita byla zachycena u osmi osob, většinou bezpříznakových. Zabránilo se tím komunitnímu šíření na pracovišti,“ sdělil Kavka.

Část pozitivních hasičů bylo zachyceno již během zvýšeného antigenního testování ještě před vánočními svátky, a to zejména u výjezdových hasičů a na operačním středisku.

„Moc děkuji svým kolegům, že se zapojili do plošného testování. Již od jara se chovají všichni zodpovědně, podstoupením antigenních testů se podíleli na udržení akceschopnosti sboru a tím i bezpečnosti hlavního města,“ uvedl ředitel pražských hasičů Luděk Prudil. 


Praha pokračuje v očkování lidí bez přístřeší

Včera v 10:38

Ve snaze zajistit co nejvyšší proočkovanost Pražanů organizuje hlavní město od poloviny července očkování lidí bez přístřeší. Díky dohodě s Ministerstvem zdravotnictví očkuje Praha i cizince bez domova, kteří žijí na území hlavního města. Během osmi očkovacích akcí se podařilo podat vakcínu, která...

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Ve FTN bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a přes 4000 dětí od 12 let

14. září 2021 v 06:55

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo naočkováno už více než 160 tisíc lidí a k tomu přes 4000 dětí od 12 do 15 let. Očkovat proti nemoci Covid-19 se ve FTN začalo na konci prosince minulého roku, a to v prostorách nového očkovacího centra v pavilonu F. 

Byt v centru Prahy byl pronajímán v rozporu s kolaudací, potvrdil magistrát

13. září 2021 ve 22:58

Odbor stavebního řádu Magistrátu hl. m. Prahy (MHMP) se postavil za stanovisko stavebního úřadu Prahy 1, podle kterého byl byt v Růžové ulici v Praze 1 krátkodobě pronajímán v rozporu s účelem vymezeným kolaudačním rozhodnutím.

Další články
Nahoru