Dnes Pátek - oblacno 10°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
U pražských hasičů je kvůli covidu mimo službu přes šedesát lidí
Pražský hasič s rouškou. Ilustrační foto: archiv

U pražských hasičů je kvůli covidu mimo službu přes šedesát lidí

Pražští hasiči mezi sebou evidují přes 40 pozitivně testovaných členů sboru a zaměstnanců, mimo službu je přes 60 lidí.

„Stále pečlivě trasujeme a máme opatření, která zabraňují dalšímu šíření ve sboru. Od jara loňského roku až do začátku ledna 2021 prodělalo covid-19 u pražských hasičů necelých 200 lidí. S ohledem na to jsme zavedli vlastní testování v rámci sboru,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Martin Kavka.

První týden letošního roku prošlo testováním 715 příslušníků a zaměstnanců pražského hasičského sboru. „Reagovali jsme tak na zvýšenou mobilitu lidí během vánočních svátků. Pozitivita byla zachycena u osmi osob, většinou bezpříznakových. Zabránilo se tím komunitnímu šíření na pracovišti,“ sdělil Kavka.

Část pozitivních hasičů bylo zachyceno již během zvýšeného antigenního testování ještě před vánočními svátky, a to zejména u výjezdových hasičů a na operačním středisku.

„Moc děkuji svým kolegům, že se zapojili do plošného testování. Již od jara se chovají všichni zodpovědně, podstoupením antigenních testů se podíleli na udržení akceschopnosti sboru a tím i bezpečnosti hlavního města,“ uvedl ředitel pražských hasičů Luděk Prudil. 


Praha 3 může očkovat v Nemocnici Sv. Kříže

Včera v 07:03

Radnice Prahy 3 zajistila ve spolupráci Nemocnicí Sv. Kříže očkovací místo, kde lze naočkovat až 100 až 400 osob denně. 

Praha 15: Sociální pracovník pomůže s registrací na očkování

20. ledna 2021 ve 12:55

Senioři patnácté městské části, kterým nemá kdo pomoci s registrací na očkování a sami jej nezvládnou, pomůže sociální pracovník radnice.

Praha 4: Linky pro seniory 80+ poskytují pomoc a podporu

20. ledna 2021 v 11:27

Na tři informační linky, které zřídil Úřad městské části Praha 4 jako podporu pro seniory, kteří si nevědí rady s registrací do Centrálního rezervačního systému, volalo od pátku do pondělních čtyř hodin odpoledne celkem 94 osob.

Pražské domovy pro seniory dokončují první kolo očkování

20. ledna 2021 v 06:30

Ve středu ráno dorazí vakcíny proti onemocnění covid-19 do posledních dvou pražských domovů pro seniory, které projevily zájem o očkování svých klientů a personálu až v tomto týdnu. Tímto bude v zásadě dokončeno první kolo očkování v těchto pobytových...

Další články
Nahoru