Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
U pražských hasičů je kvůli covidu mimo službu přes šedesát lidí
Pražský hasič s rouškou. Ilustrační foto: archiv

U pražských hasičů je kvůli covidu mimo službu přes šedesát lidí

Pražští hasiči mezi sebou evidují přes 40 pozitivně testovaných členů sboru a zaměstnanců, mimo službu je přes 60 lidí.

„Stále pečlivě trasujeme a máme opatření, která zabraňují dalšímu šíření ve sboru. Od jara loňského roku až do začátku ledna 2021 prodělalo covid-19 u pražských hasičů necelých 200 lidí. S ohledem na to jsme zavedli vlastní testování v rámci sboru,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Martin Kavka.

První týden letošního roku prošlo testováním 715 příslušníků a zaměstnanců pražského hasičského sboru. „Reagovali jsme tak na zvýšenou mobilitu lidí během vánočních svátků. Pozitivita byla zachycena u osmi osob, většinou bezpříznakových. Zabránilo se tím komunitnímu šíření na pracovišti,“ sdělil Kavka.

Část pozitivních hasičů bylo zachyceno již během zvýšeného antigenního testování ještě před vánočními svátky, a to zejména u výjezdových hasičů a na operačním středisku.

„Moc děkuji svým kolegům, že se zapojili do plošného testování. Již od jara se chovají všichni zodpovědně, podstoupením antigenních testů se podíleli na udržení akceschopnosti sboru a tím i bezpečnosti hlavního města,“ uvedl ředitel pražských hasičů Luděk Prudil. 


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru