dnes
Úterý - jasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
12°C
U Pražanů byl v prvním kole prezidentské volby nejoblíbenější Drahoš, druhý skončil Zeman, třetí Fischer
Pražský hrad, sídlo prezidenta ČR. Foto: archiv

U Pražanů byl v prvním kole prezidentské volby nejoblíbenější Drahoš, druhý skončil Zeman, třetí Fischer

Do druhého kola prezidentské volby se dostal z prvního místa Miloš Zeman, jeho soupeřem bude za dva týdny Jiří Drahoš. U voličů v metropoli ale vyhrál Drahoš, získal 35 procent odevzdaných hlasů, volilo ho čtvrt milionu Pražanů. Celkem po součtu všech krajů získal 26,6 % hlasů (1,4 milionu).

Zemanovi odevzdalo hlas přes 137 tisíc voličů v Praze, což je 22,5 %.  Přitom v celorepublikových součtech získal Zeman 38,6 % hlasů, volily ho skoro dva miliony lidí.

Na dalších příčkách nebyl v pořadí mezi pražskými a celostátními výsledky žádný rozdíl, lišily se jen procentuální zisky kandidátů.

Na třetím místě se v Praze umístil Pavel Fischer, kde získal 13,5 % hlasů (přes 83 000), o více než tři procenta při porovnání s celorepublikovými výsledky. Volilo ho 525 tisíc obyvatel Česka.

„Bramborovou pozici“ získal v Praze i celkově v zemi Michal Horáček. V metropoli měl podporu 11,2 %, v celé zemi 9,2 % hlasů. Pátý Marek Hilšer měl v Praze podporu 9,4 % hlasů, celkově 8,8 % hlasů.

Až na šestém místě skončil expremiér Mirek Topolánek. V Praze byl sice úspěšnější, než na celorepublikové úrovni, stačilo to jen na šestou příčku. V hlavním městě měl 6,3 hlasů, v Česku celkem jen 4,3 %.

Sedmý byl v Praze Jiří Hynek, získal něco málo přes procento hlasů. Ani půl procenta hlasů nezískali v Praze osmý Petr Hannig a poslední Vratislav Kulhánek. Jejich procentuální zisky byly na pražské i celostátní úrovni obdobné.


Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

Dnes v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru