dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Advent v Praze

U popelnic „vyrostou" statisíce stromků, zn. vánočních

V následujících dnech a týdnech sveze společnost Pražské služby podle svých odhadů zhruba 300 tisíc vánočních stromků, kterých se zbaví obyvatelé metropole. 

Lidé by měli stromky vyhazovat nejlépe den před odvozem komunálního odpadu, aby nebyly v ulicích příliš dlouhou dobu.  Stromky jsou do vozů na komunální odpad nakládány v běžných svozových dnech a jejich odvoz bude probíhat po celý leden a únor.

Vyhozené vánoční stromky nepatří do nádob na směsný odpad, protože tím snižují jejich kapacitu. V případě, že máte veřejně přístupnou popelnici nebo kontejner na směsný odpad (například na sídlišti), lze stromky volně odložit vedle nich.

V opačném případě dochází letos ke změně. „Pokud nemáte popelnici veřejně přístupnou z ulice, například některé činžovní domy a rodinná zástavba, prosíme o odložení vánočního stromku u nejbližších kontejnerů na tříděný odpad,“ dodává mluvčí Radim Mana.

„Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už stromek dosloužil, rozhodně nepatří do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora,“ vysvětluje mluvčí Pražských služeb.

Nedoporučuje odnášení vánočních stromků do lesa, kde by je mohla jako potravu zpracovat divoká zvěř. Dekorace a zapomenuté ozdoby mohou ublížit zvířatům. Kdyby se například dostal háček od ozdoby do trávicího ústrojí zvířete, mohlo by uhynout.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru