Dnes Pondělí - snih 1°C
Zítra Úterý - snih 1°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

U pomníku Koněva došlo na výročí jeho narození ke konfliktům

U sochy Koněva v Bubenči se dnes odpoledne sešlo zhruba šest desítek lidí, kteří si přišli připomenout 122. výročí maršálova narození. Na místo dorazilo i zhruba deset odpůrců. Obě skupiny, mezi kterými docházelo k slovnímu napadání, museli oddělovat policisté.

Lidé uctívali Koněva pokládáním květin a zapalováním svíček. Dorazilo i několik politiků KSČM. Dorazili i muž a žena v uniformách z druhé světové války. Nechyběla ani maketa zbraně.

Odpůrci pomníku si donesli vlajky EU i USA a transparenty. Osobní účastí je podpořil starosta městské části Praha – Řeporyje Pavel Novotný (ODS), který chce nechat na území této městské části postavit pomník vlasovcům. Rusko to ostře kritizuje, stejně jako snahu Prahy 6 nechat přemístit pomník Koněva ze svého území někam jinam.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Dnes ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru