Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
U Podolského nábřeží se po požáru potopila loď, škoda je 700 000 korun
Zásah hasičů v přístavu. Foto: HZS Praha

U Podolského nábřeží se po požáru potopila loď, škoda je 700 000 korun

Včera večer po 19. hodině zasahovaly profesionální jednotky hasičů na Podolském nábřeží u požáru motorové lodě. Trup lodi oheň značně poškodil a plavidlo se potopilo.

„Po příjezdu první jednotky bylo zřejmé, že loď byla plamenným hořením zasažena v plném rozsahu. Loď jsme odtlačili mimo další lodě v doku a snažili se plameny co nejrychleji lokalizovat, to se podařilo v 19:27 hodin,“ popsal zásah hasičů jejich mluvčí Martin Kavka.

Trup lodi byl značně poškozen a došlo k jejímu potopení. Na hašení byla použita pěna, jednotky kolem plavidla rozmístily sorpční hady, aby zamezily úniku ropných produktů na hladinu Vltavy. 

Na místě byli pracovníci Povodí Vltavy, se kterými se konzultovalo vytažení vraku lodi. Ve spolupráci s potápěči pražských hasičů a jednotkou Správy železnice bylo zahájeno vyzdvižení trupu lodi před půl jedenáctou večer.

Trup byl však značně poškozen, vyproštění bude pokračovat dnes. „Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda byla odhadnuta na 700 000 korun,“ dodal Martin Kavka.


Autor: red

Milostivé léto v Praze 2

Dnes v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

Dnes v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

Dnes v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

Včera v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Praha 13 ruší vítání občánků i farmářské trhy

Včera v 08:31

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci se ruší Vítání občánků, které mělo proběhnout ve čtvrtek 2. prosince v obřadní síni radnice Prahy 13.

Projekt školní ulice v Praze 6 se osvědčil, radnice v něm bude pokračovat

Včera v 08:08

V září a říjnu proběhl zkušební provoz projektu školní ulice před ZŠ Hanspaulka v Praze 6. Omezení provozu v ulici Na Čihadle v úseku mezi ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce platilo půlhodinu před začátkem vyučování. Mezi půl osmou a osmou hodinou nesměla před školu vjíždět auta. Protože se režim...

Praha podpoří inovativní projekty ke zlepšení plynulosti dopravy

Včera v 07:14

Radní Prahy v pondělí odsouhlasili poskytnutí dotace z Operačního programu Praha – pól růstu ve výši téměř 20 milionů korun na projekt vývoje systému Vytěžování dopravních dat na základě vstupu do Centrálního registru vozidel a dalších databází. Informační systém poskytne data o charakteristikách...

Hlasování třetího ročníku participativního rozpočtu Prahy 15 skončilo, radnice rozdělí 400 tisíc korun

Včera v 07:09

Do závěrečného hlasování obyvatel Prahy 15 se probojovalo 11 návrhů, které splnily podmínky vyhlášené radou městské části. Hlasování probíhalo na webových stránkách Občane, zapoj se! v období od 25. října do 25. listopadu a zúčastnilo se ho 505 lidí, jejichž hlasy se započítaly do celkového pořadí...

Další články
Nahoru