Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
U Podolského nábřeží se po požáru potopila loď, škoda je 700 000 korun
Zásah hasičů v přístavu. Foto: HZS Praha

U Podolského nábřeží se po požáru potopila loď, škoda je 700 000 korun

Včera večer po 19. hodině zasahovaly profesionální jednotky hasičů na Podolském nábřeží u požáru motorové lodě. Trup lodi oheň značně poškodil a plavidlo se potopilo.

„Po příjezdu první jednotky bylo zřejmé, že loď byla plamenným hořením zasažena v plném rozsahu. Loď jsme odtlačili mimo další lodě v doku a snažili se plameny co nejrychleji lokalizovat, to se podařilo v 19:27 hodin,“ popsal zásah hasičů jejich mluvčí Martin Kavka.

Trup lodi byl značně poškozen a došlo k jejímu potopení. Na hašení byla použita pěna, jednotky kolem plavidla rozmístily sorpční hady, aby zamezily úniku ropných produktů na hladinu Vltavy. 

Na místě byli pracovníci Povodí Vltavy, se kterými se konzultovalo vytažení vraku lodi. Ve spolupráci s potápěči pražských hasičů a jednotkou Správy železnice bylo zahájeno vyzdvižení trupu lodi před půl jedenáctou večer.

Trup byl však značně poškozen, vyproštění bude pokračovat dnes. „Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda byla odhadnuta na 700 000 korun,“ dodal Martin Kavka.


Autor: red

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

27. listopadu 2022 v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Další články
Nahoru