Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
U Podolského nábřeží se po požáru potopila loď, škoda je 700 000 korun
Zásah hasičů v přístavu. Foto: HZS Praha

U Podolského nábřeží se po požáru potopila loď, škoda je 700 000 korun

Včera večer po 19. hodině zasahovaly profesionální jednotky hasičů na Podolském nábřeží u požáru motorové lodě. Trup lodi oheň značně poškodil a plavidlo se potopilo.

„Po příjezdu první jednotky bylo zřejmé, že loď byla plamenným hořením zasažena v plném rozsahu. Loď jsme odtlačili mimo další lodě v doku a snažili se plameny co nejrychleji lokalizovat, to se podařilo v 19:27 hodin,“ popsal zásah hasičů jejich mluvčí Martin Kavka.

Trup lodi byl značně poškozen a došlo k jejímu potopení. Na hašení byla použita pěna, jednotky kolem plavidla rozmístily sorpční hady, aby zamezily úniku ropných produktů na hladinu Vltavy. 

Na místě byli pracovníci Povodí Vltavy, se kterými se konzultovalo vytažení vraku lodi. Ve spolupráci s potápěči pražských hasičů a jednotkou Správy železnice bylo zahájeno vyzdvižení trupu lodi před půl jedenáctou večer.

Trup byl však značně poškozen, vyproštění bude pokračovat dnes. „Příčina vzniku požáru je v šetření, škoda byla odhadnuta na 700 000 korun,“ dodal Martin Kavka.


Autor: red

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru