Dnes Neděle - oblacno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 3°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
U pípy dva muži stáli, ostatní v klidu popili. Majitel restaurace pak při kontrole přišel s troufalou výmluvou
Strážníci na začátku zásahu v restauraci. Foto: MP Praha

U pípy dva muži stáli, ostatní v klidu popili. Majitel restaurace pak při kontrole přišel s troufalou výmluvou

Na otevřenou restauraci v centru Prahy přišli strážníci při své pondělní službě. Podnik neprodával jídlo jen do krabičky s sebou přes výdejové okénko, ale personál zval lidi dovnitř s tím, že má normálně otevřeno. 

Při příchodu strážníků sedělo v restauraci v Dlouhé ulici několik lidí bez roušek, u pípy stáli dva muži a čepovali pivo, taktéž bez zakrytých dýchacích cest.

Pětapadesátiletý majitel hlídce tvrdil, že se jedná pouze o zaměstnance. Jeho tvrzení ale vzápětí vyvrátili všichni hosté.

„Ti shodně uvedli, že když si chtěli objednat jídlo s sebou, dotyčný jim řekl, že má normálně otevřeno, ať se posadí a dají si pivo,“ sdělila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Po kontrole totožnosti návštěvníci uposlechli výzvu hlídek, nasadili si roušky a provozovnu v klidu opustili. „Všemi zjištěnými přestupky se nyní budou zabývat správní orgány,“ dodala Seifertová.

Kvůli otevřeným podnikům v době nouzového stavu dostali už provozovatelé některých podniků od pražského magistrátu pokutu.

Mezi sankcionovanými podniky je například Restaurace Rio's na Vyšehradě, kde se v druhé polovině října uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a dalších lidí. Pokutu dostala i restaurace Šeberák, která proti proti rozhodnutí podá odpor.


Autor: Karel Netolický

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Dnes v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

Dnes v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

Dnes v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Včera v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Další články
Nahoru