Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - skorojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
U pípy dva muži stáli, ostatní v klidu popili. Majitel restaurace pak při kontrole přišel s troufalou výmluvou
Strážníci na začátku zásahu v restauraci. Foto: MP Praha

U pípy dva muži stáli, ostatní v klidu popili. Majitel restaurace pak při kontrole přišel s troufalou výmluvou

Na otevřenou restauraci v centru Prahy přišli strážníci při své pondělní službě. Podnik neprodával jídlo jen do krabičky s sebou přes výdejové okénko, ale personál zval lidi dovnitř s tím, že má normálně otevřeno. 

Při příchodu strážníků sedělo v restauraci v Dlouhé ulici několik lidí bez roušek, u pípy stáli dva muži a čepovali pivo, taktéž bez zakrytých dýchacích cest.

Pětapadesátiletý majitel hlídce tvrdil, že se jedná pouze o zaměstnance. Jeho tvrzení ale vzápětí vyvrátili všichni hosté.

„Ti shodně uvedli, že když si chtěli objednat jídlo s sebou, dotyčný jim řekl, že má normálně otevřeno, ať se posadí a dají si pivo,“ sdělila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Po kontrole totožnosti návštěvníci uposlechli výzvu hlídek, nasadili si roušky a provozovnu v klidu opustili. „Všemi zjištěnými přestupky se nyní budou zabývat správní orgány,“ dodala Seifertová.

Kvůli otevřeným podnikům v době nouzového stavu dostali už provozovatelé některých podniků od pražského magistrátu pokutu.

Mezi sankcionovanými podniky je například Restaurace Rio's na Vyšehradě, kde se v druhé polovině října uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a dalších lidí. Pokutu dostala i restaurace Šeberák, která proti proti rozhodnutí podá odpor.


Autor: Karel Netolický

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru