Dnes Pondělí - prehanky-snih 1°C
Zítra Úterý - snih 2°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
U pípy dva muži stáli, ostatní v klidu popili. Majitel restaurace pak při kontrole přišel s troufalou výmluvou
Strážníci na začátku zásahu v restauraci. Foto: MP Praha

U pípy dva muži stáli, ostatní v klidu popili. Majitel restaurace pak při kontrole přišel s troufalou výmluvou

Na otevřenou restauraci v centru Prahy přišli strážníci při své pondělní službě. Podnik neprodával jídlo jen do krabičky s sebou přes výdejové okénko, ale personál zval lidi dovnitř s tím, že má normálně otevřeno. 

Při příchodu strážníků sedělo v restauraci v Dlouhé ulici několik lidí bez roušek, u pípy stáli dva muži a čepovali pivo, taktéž bez zakrytých dýchacích cest.

Pětapadesátiletý majitel hlídce tvrdil, že se jedná pouze o zaměstnance. Jeho tvrzení ale vzápětí vyvrátili všichni hosté.

„Ti shodně uvedli, že když si chtěli objednat jídlo s sebou, dotyčný jim řekl, že má normálně otevřeno, ať se posadí a dají si pivo,“ sdělila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Po kontrole totožnosti návštěvníci uposlechli výzvu hlídek, nasadili si roušky a provozovnu v klidu opustili. „Všemi zjištěnými přestupky se nyní budou zabývat správní orgány,“ dodala Seifertová.

Kvůli otevřeným podnikům v době nouzového stavu dostali už provozovatelé některých podniků od pražského magistrátu pokutu.

Mezi sankcionovanými podniky je například Restaurace Rio's na Vyšehradě, kde se v druhé polovině října uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a dalších lidí. Pokutu dostala i restaurace Šeberák, která proti proti rozhodnutí podá odpor.


Autor: Karel Netolický

Praha odpustí podnikatelům poplatky za předzahrádky až do konce března

Včera ve 22:30

Praha prodlouží podnikatelům možnost mít před svou provozovnu předzahrádky zdarma, a to až do konce března tohoto roku. Rozhodli o tom radní. Cílem je podpora podnikatelů v době koronavirové krize, za předzahrádky přitom nic provozovatelé restaurací neplatili již od dubna minulého roku, podobně...

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

Včera v 18:07

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

V sobotu Praha 2 úspěšně naočkovala 140 seniorů

16. ledna 2021 v 19:58

Začátkem týdne radnice spustila speciální informační linku pro seniory 80+ z Prahy 2 a pomáhala s registrací při očkování.

GHC Genetics přesunuje odběrové místo na Výstavišti Holešovice na novou lokaci v rámci areálu

16. ledna 2021 v 11:26

Odběrové místo GHC Genetics na Výstavišti Holešovice bude v rámci areálu výstaviště přesunuto na nové místo. Nově bude od 19. ledna situováno do prostoru parkoviště před Tipsport Arénou blízko ulice U Výstaviště.

Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

16. ledna 2021 v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

15. ledna 2021 ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Další články
Nahoru