Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
U pípy dva muži stáli, ostatní v klidu popili. Majitel restaurace pak při kontrole přišel s troufalou výmluvou
Strážníci na začátku zásahu v restauraci. Foto: MP Praha

U pípy dva muži stáli, ostatní v klidu popili. Majitel restaurace pak při kontrole přišel s troufalou výmluvou

Na otevřenou restauraci v centru Prahy přišli strážníci při své pondělní službě. Podnik neprodával jídlo jen do krabičky s sebou přes výdejové okénko, ale personál zval lidi dovnitř s tím, že má normálně otevřeno. 

Při příchodu strážníků sedělo v restauraci v Dlouhé ulici několik lidí bez roušek, u pípy stáli dva muži a čepovali pivo, taktéž bez zakrytých dýchacích cest.

Pětapadesátiletý majitel hlídce tvrdil, že se jedná pouze o zaměstnance. Jeho tvrzení ale vzápětí vyvrátili všichni hosté.

„Ti shodně uvedli, že když si chtěli objednat jídlo s sebou, dotyčný jim řekl, že má normálně otevřeno, ať se posadí a dají si pivo,“ sdělila mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Po kontrole totožnosti návštěvníci uposlechli výzvu hlídek, nasadili si roušky a provozovnu v klidu opustili. „Všemi zjištěnými přestupky se nyní budou zabývat správní orgány,“ dodala Seifertová.

Kvůli otevřeným podnikům v době nouzového stavu dostali už provozovatelé některých podniků od pražského magistrátu pokutu.

Mezi sankcionovanými podniky je například Restaurace Rio's na Vyšehradě, kde se v druhé polovině října uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a dalších lidí. Pokutu dostala i restaurace Šeberák, která proti proti rozhodnutí podá odpor.


Autor: Karel Netolický

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Včera v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Další články
Nahoru